Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogyan élik meg a...

A kutyák hogyan élik meg a kutyatársuk elvesztését?

Figyelt kérdés

Sohasem éltem még át ilyet, ezért nem tudom, hogyan vissli ezt az életben maradt kutya.

1-2 éven belül (remélem nem hamarabb) viszont sajnos aktuális lesz nálunk is, az egyik kutyus 12 múlt, szívbeteg, a másik 7-8 körüli, őt találtuk, nem tudjuk a pontos korát.

Kan mind a kettő, de nagyon szeretik egymást.

Emberként gondolom más, mert felfogod, hogy elment hiába akarsz belehalni a fájdalomba. De a kutya hogy érez? Ő is tudja? Nagyon félek ettől már előre is. Túl fogja tenni magát rajta idővel?

Amikor a szomszédban az egyik idős kutya meghalt, a másik sokáig hangosan sírt a kertben.

:(


2017. aug. 6. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emberként sem lehet felfogni a halált. Tudatosul benned, de felfogni, elfogadni nem lehet.

Egy kutyus is látja/érzi, hogy már nincs ott az, akivel sok időt töltött együtt. Az állatokat is megviseli, az biztos.

2017. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos megviseli őket, de hogy mennyire, az teljesen egyedfüggő. Ha egyedül marad az egyik kutyus, azzal akkor nagyon sokat kell foglalkozni, hogy mielőbb túljusson a társa elvesztésén.
2017. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában soo kutya lesz depresszios. Keresi, aztán ha már ö is idös én láttam olyat hogy onnantól nen evett, és szabályosan belepusztult a barátja elvesztésébe.


A kölyökkutya meg rossz választás is lehet, mert tul sok, tul intenziv. Nagybátyámék hoztak kicsit a nagy mellé az elpusztult után és az idősebb nem fogadta el, sajna, söt teljesen kiborult és folyamat morgott a kicsire, aki "csak" játszani akart vele.

2017. aug. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!


Kölyköt biztos nem hoznak majd anyuék, én nem régiben költöztem el, de naponta visszajárok, így a kutyákat még mindig a sajátjaimnak tekintem és imádom őket.

Én befogadtam egy kutyát az utcáról akit kidobtak, és ő a fiatalabb kutyával nagyon jól elvan imádják egymást.

Így talán majd ő lefoglalja egy kicsit, ha átviszem és nem is lesz neki újdonság, hiszen már ismeri.

Viszont nagyon félek tőle, én szerintem abba fogok belehalni, ahogy látom majd a másik kutyát sírni, meg keresni a meghalt kutyust.

2017. aug. 7. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyed függő. Mikor a tacsim tesoja 14éves korába meghalt szegényem lelkileg összetört. Nagyon depressziós lett, mikor 2 év múlva haza hoztam egy kölyköt javult az állapota. Olyan volt mintha lenne miért élnie mivel már sétálni sem tudtuk vinni. 16 éves korába pusztult el. A kicsi nem volt otthon mert velünk nyaralt de haza érve ő is letört. Megmutatuk neki a tacsi sírját akkor ott nyüszögöt és még napok múlva is hagyott akis öregnek kaját ( az volt a szokásuk hogy hagytak egymásnak a sajátjukból és elcserélték). De a kölyök sokkal jobbam viselte mint ano a tacsi.
2017. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ohh istenem, hát a szívem szakadt meg ezt elolvasva :(
2017. aug. 8. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!