Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én gondolom, hogy a...

Csak én gondolom, hogy a tápok esetén a kevesebb néha több?

Figyelt kérdés

Rengeteg tápot kipróbáltunk már a Real Nature-től a Happy Dogon át a Brit Premiumig, és azt kell tapasztaljam, hogy míg az istenített Acanatól és Real Naturetől durva hasmenést kapott a kutya, addig a kukoricás Happy Dogtól remek formában van és a végtermék is normális. Eddig nálunk csak a Brit Care, a Happy Dog és a Premiere vált be. Aztán jönnek a nagy okosok a futtatón az Acanával, meg hogy "fújj Happy Dog" mikor a hiper-szuper Acana és Real Nature vágta tönkre a kutyám emésztését... Na mindegy. Kérdésem, hogy Ti is tapasztaltatok-e már ilyet a kutyátoknál? Illetve hogy ez szerintetek mitől lehet?


Köszönöm!


2017. aug. 6. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan egyszerű.....

A kutyáknak nem egyforma az emésztésük. Amelyik az egyiknek, vagy éppen 100-nak beválik, az akár csak egy összetevőjétől másiknál már nem lesz megfelelő.

Nem mindenki etet az éppen ügyeletes "legjobb" tápokkal. Van ennek olyan oka is, hogy éppen nem vált be az adott kutyának. Példa erre a te kutyád is.

2017. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Persze, biztos valakinek beválik az Acana és Real Nature, de komolyan nem értem egyesek szerint miért ördögtől való dolog egy kukorica vagy gabonatartalmú táp. Mondjuk nekem is furcsa, hogy ezeket a kukoricás vagy rizses tápokat jobban megemészti mint egy gabonamenteset.

2017. aug. 6. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nálad az a gond, hogy a magas fehérjét nem bírja a kutya. Mind az Acanának, mind a Real Naturenek nagyon magas a fehérje tartalma, míg egy Happy dognak alacsony, mert húst alig látott. De pl a Taste of the wild, vagy brit care, barking heads mind-mind prémium minőségű, gabonamentes, alacsony fehérjetartalmú, húst is tartalmazó táp. Ezeket szerintem simán bírná a kutyád emésztése, és még sem kukoricával tömött akármi.


Igen tapasztaltam ilyet én is. A kutyám nem bírja a magas fehérjetartalmú tápokat, a Real Naturetől borzasztóan ment a hasa, de a Taste of the wilddal semmi bajunk nincs.

2017. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A Happy dog mennyire számít gagyinak?

2017. aug. 6. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:

NÁLUNK UGYANEZ VAN!

A "jó minőségű" tápoktól fosik és pusztító gázokat ereget, a "drága, de igazából gagyi" tápoktól meg semmi baja.


Az Acanából a sima csirkés jó volt, a többihez képest annak is elég magas a gabonatartalma (hasított zab van benne).


DE. A Carnilove tápot pl. ette egy "ideig". Fokozatosan szoktattam rá át. Amikor már tisztán csak azt ette egy hete, olyan fosáshullám jött rá és olyan gázokat kezdett eregetni, hogy szinte lefordultam az ágyról.


Brit care bárányostól normálisat kakilt, viszont sokat fingott. Sokáig ette, de hízott, mint egy kismalac, még lecsökkentett (!!!) adag mellett is, pedig mozgékony kutya, ráadásul így jó éhes maradt. :/


Ami bejött, de nagyon, az a Happy dog supreme sorozata (a Natur croq a gagyibb, búzalisztes, töpörtyűs vonal). A kutya mindig szívesen eszi, jó formában van tőle és NINCSENEK BÉLGÁZOK. :D

A nyulas-lazacos nagyon bevált (Irland), néha kap tengeri halasat is (Karibik).


(A Panzi Fit activeot is kipróbáltuk kíváncsiságból, sokan dicsérték ezen az oldalon, de az aztán tényleg gagyi, háztartási keksz szaga van és szinte több jött ki a kutyából, mint ami bement. A Brit premium is hasonló kategória a kb. 12% hústartalmával, attól is szép nagy kupacokat pakolt a kutya... )

2017. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. aug. 7. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!