Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek megengedik a kutyatok...

Nektek megengedik a kutyatok hogy furdessetek?

Figyelt kérdés
Nekunk van egy 8,5 hónapos Berni pásztor kutyusunk. Ma megfurdettem, de hiaba, ugyanis mihelyst bevizeztem mar szaladt a fenyőfa alá, es a homokban, meg a piszokban csurom vizesen hempergett. Természetesen az osszes létező kosz raragadt! Valószínű hogy direkt csinálta, ugyanis utana nagyon elégedetten nézett ram.😄 Nektek engedik a kutyatok? Valakivel történt hasonlo eset? Tanácsokat kernek arrol,hogy hogyan lehetne vele megszerettetni a furdest! Válaszokat elore Köszönöm! :))

2017. aug. 6. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez természetes, így törölköznek. Ha szereti, ha nem, szárítkozni fog.
2017. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell neki tanítani, maradjon ott fekve, amíg legalább egy kicsit megszárad, vagy te megtörölgeted a nagyját.

Amúgy, ha megszárad a kutyád, lepereg a nagyja kosz. A többit fésüléssel te tudod leszedni.

Bernit is szorgos fésüléssel lehet tisztán tartani.

2017. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám retteg a víztől. :(

Csak akkor fürdik, ha kozmetikushoz viszem levágatni a szőrét.


Pont most mondtam anyukámnak, hogy milyen büdös szegény, itt fekszik mellettem. :D

2017. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pórázt rá, hogy ne tudjon elszaladni. Bevizezed, közben simized, beszélsz hozzá, ha ügyes akkor dícséred. Sampont is simogató, vakarászó mozdulatokkal habosítod fel. A lemosás is vakarászó, simogató. Nyugtatod, dícséred. Nem nagy kunszt :) Aztán már tudni fogja, hogy a fürdetés egyenlő egy jó alapos vakarászással és kedveskedéssel. Később a pórázt is el lehet hagyni. Így még azok a kutyák is eltűrik, akik alapból nem olyan pancsolósak, kerülik a vizet.
2017. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az én kutyám sem szereti a vizet, de hát fürdetni muszáj. Koszonom az eddigi válaszokat!🐶💦😊
2017. aug. 6. 21:58
 6/8 A kérdező kommentje:

4/5!

Ugy csinaltam en is, hogy kozben simogattam szepen es ugy meg nyugodt is volt. De kesobb elmegy es elfut, hisz fél a víztől. De a porazos módszert kipróbálom! Köszönöm!! 😊🐶

2017. aug. 6. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém régen úgy jött a slaghoz, mintha a bitófa alá hívnám.


Most is látszik rajta hogy szívesebben keresne más elfoglaltságot, de már lelkesebben jön.

2017. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nagytestű, és képtelenség bevonszolni a kádba, így én kozmetikushoz viszem és megszárítják.Ott is segítenem kell fogni, de legalább így meg lehet fürdetni.
2017. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!