Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg sétálni?

Hogy tanítsam meg sétálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy labradoodle kutyám és eddig sose sétáltattam őt.

Tegnap megpróbáltam feltettem rá a nyakörvet

És a pórázt de ő meg sem akart mozdulni!!

Le ült a földre és várta hogy húzzam a s**gét a földön .

Mit tegyek hogy hajlandó legyen ő is sétálni mint a többi normális kutyus?

Köszi előre is a válaszokat!!


2017. aug. 7. 17:42
 1/10 anonim válasza:
Légy kitartó,próbálkozz többször!Esetleg kajával is csalhatod,ez a trükk mindig bejön.
2017. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem tudom már..

Ma is próbáltam és lefeküdt az út közepén és az sem zavarja ha 10 métert húzom a porban.. 😯

2017. aug. 7. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Mióta van nálad? Jutalomfalatot nem fogad el?
2017. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg kell szoknia és szeretnie, türelem. Egy kutya sem úgy születik, hogy tud és szeret pórázon sétálni.

Mennyi idős?

2017. aug. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De jó neked, én mit nem adtam volna ha az én kutyámat nekem kellett volna vonszolnom, mert ő fordítva csinálta, lobogtam utána:-))))). Viccet félre téve, én jutival csalogatnám, vagy egy kedvenc játékával, és elsőre csak a kapu előtt mennék vele, és csak fokozatosan tolnám ki a távot.
2017. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
7 éves kutyus jutalomfalatot elfogajda de nem jön érte csak lefekszik és gurul a hátán meg stb kis bénácska
2017. aug. 8. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Eddig miért nem sétáltattad őt? Persze, hogy stresszel és fél, ha sosem foglalkoztál vele normálisan, sose szocializáltad és nevelted! Miért bízzon benned, kövessen téged, ha te ennek az elérésére semmit nem tett?


Most hogy jött az ötlet a sétáltatásra? Divat lett a környékeden és te is fel akarsz vágni? És persze egyszerűbb húzni és kínozni a kutyát, mint normális, türelemmel és ésszel megtanítani neki ezt az egészet...

2017. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem nincs igazad folyamatosan viszem kutyakozmrtikushoz és a barátaim kutyusával nagyon sokat van !

Jol van szocializálódva!

Csak a sétálás nem megy neki.

Nem azért mert divat hanem mert szükségét látom kicsit kimozdulnia és nekem sem árt a mozgás.. bár bevallom hogy hamarabb el kellett volna kezdeni

Mert most már nem nagyon tud tanulni

2017. aug. 10. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Először, szokja meg, hogy nyakörv van rajta. Hagyd rajta nyugodtan napokig is. Aztán csatold rá a pórázt, de még ne vedd a kezedbe, szokja meg, hogy az is rajta van. Napi többször gyakorolj vele, de pórázzal együtt csak felügyelettel. Majd vedd a kezedbe a pórázt, jutalomfalat segítségével vezetgesd, de ne húzd, ne rángasd. Mindezeket otthon a kertben egyelőre.

Szépen, türelmesen, fokozatosan szoktasd hozzá, hogy ez jó dolog lesz.

Azt is megteheted, hogy elviszitek autóval valahova, ahol lehet póráz nélkül is vele kicsit sétálni.

Jó lenne a többi kutyával együtt kivinni, akiket ismer, és együtt elindulni sétálni velük.

2017. aug. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is ugyan így voltam az én kutyám is megdermedt amikor a pórázt rátettem. Én nem vonszoltam a földön hanem rajtahagytam a pórázt amíg meg nem mozdult. Aztán mindig megismételtem ugyanezt ès megfogtam a póráz végét vágtam kis szalámidarabkákat és amikor megindult akkor adtam neki egyet és ezt addig folytattuk amíg meg nem szokta. Bár az első sétánál nagyon megszeppent volt de azóta egyre bátrabb.
2017. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!