Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarta meghágni?

Miért akarta meghágni?

Figyelt kérdés

Van egy négy hónapos keverék kölyköm. Mai napon gondoltam átviszem a szüleim kutyájához, hátha összehaverkodnak.


Ő is keverék, aki négy éves, és nem szocializálódott. Más kutyákkal csak kerítésen keresztül találkozott.


Igazából jól sikerült a találka. A kicsi először félt, aztán kezdett felszabadulni. Az idősebb kutya mintha játékra hívta volna, de nekem úgy tűnt inkább "udvarlás" volt az. Többször meg akarta ugrani, akkor rászóltunk.


Kérdésem az, hogy fog e ez változni, vagy inkább hanyagoljam a találkozást? Ha megszokják egymást, és mindig rászólunk, akkor nem akarja majd a párzó viselkedést? Köszi.


2017. aug. 7. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem párosodni akar vele, hanem a dominanciáját fejezi ki. Tiltani kell. Ha nagyon kitartó, le kell húzni a másikról, és a hátára kell fordítani. Le lehet szoktatni róla, nem kell emiatt hanyagolni a találkozásokat.
2017. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok köszi, van még mit tanulnom!!:) Azért a kicsivel elég jól haladok, pár nehéz eset.
2017. aug. 7. 20:38
 3/5 A kérdező kommentje:
'bár'
2017. aug. 7. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Még mindig tévhit a hágás=dominancia dolog. Te magad írtad, hogy nincs szocializálva, így nem is tudja hogyan illik viselkedni. Ezt a magatartást fõként izgatottság, frusztráltság, stb miatt szokott megjelenni, amikor nem tudják másképp kifejezni magukat (ugyan ez sokszor az ugatás is).

Azt végképp nem értem, hogy egy kölyköt miért akarna dominálni, hiszen nem lehet ellenfele egy koordinálatlan, bugyuta ebzet. :D

Az lenne a legjobb, ha a te kutyád jelezne, hogy ezt nem kéne. Amúgy meg elhívod onnan a nagyot és ha szeret játszani a kicsivel, visszaengeded jutalomként. Véletlenül se kezd el a földre szögezést, több gondot tud majd okozni, mint amennyi "haszna" van.

2017. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindkét elméletben lehet valami, bár én inkább a dominanciára szavazok. Az indoklásom pedig az, hogy a macskáknál is alkalmazza ezt a párzó magatartást. Azokkal a macskákkal szemben, akikkel együtt nőt fel. Ha a kölyökkutyát nem, akkor a macskákat miért kéne dominálni? A saját cicákkal szemben nem izgatott, és frusztrált sem lehet, mert nincsenek babusgatva.
2017. aug. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!