Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutyának lehet még...

3 éves kutyának lehet még trükköt tanítani? Vagy csak fiatal kutyák tanulják meg?

Figyelt kérdés

2017. aug. 8. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 3 éves is fiatal még. Miért ne lehetne?
2017. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet. Kutyasuliban volt egy osztálytársunk, fiatal csajszi, hat éves tacsival. A kutya évekig egy udvaron élt az akkori gazdájával (a lány anyukája volt az), nulla külső behatással, majd a lány elhozta onnan, és nekiestek a tükörsulinak.

Ma már ők is oktatnak, eszméletlen sokat megtanultak együtt.

2017. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet! Nekem is 3 éves és most tanítom frizbizni. És nagyon jól lehet tanítani ebben a korban.
2017. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze ,az enyém 5 éves és folyamatosan tanul új trükköket. Bármilyen idős kutyát lehet tanítani, maximum a tanulási idő meghosszabbodik
2017. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! :)
2017. aug. 8. 10:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 6,5 éves és most tanul szarvasgombát keresni. Az eddigi legöregebb kutya, akit trükkökre tanítottam, 12 éves volt.
2017. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem honnan jön ez az "öreg kutyát nem lehet új trükkökre tanítani" dolog. Nem hogy lehet, élete végéig kell tanítani õket (life long learning), valamint az embereknek se ártana... Klikkerrel, megfelelõ jutalommal még csak nem is kell, hogy tovább tartson. Ráadásul szerintem jó elfoglaltság, a kutya is élvezi és a kapcsolatot is tovább erõsíti.
2017. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Felnőtt kutyákat sokkal jobban lehet tanítani, mert ők 20 másodpercnél tovább tudnak koncentrálni. :)
2017. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A héten tanítottam meg a 9 és fél éves kutyámnak, hogy tolatva menjen körbe körülöttem. Szóval szerintem simán lehet bármit (a fizikai korlátain belül) tanítani egy 3 évesnek is :D
2017. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. aug. 8. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!