Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fülatkás, a neostomos...

A kutyám fülatkás, a neostomosan mennyire használna ha a hígított oldatba áztatott vattával vagy fülpiszkával megpróbálnám kitakarítani a fülét?

Figyelt kérdés
Apukám nem hisz nekem és az állatorvoshoz sem akarja elvinni pedig már az új cicánknak is átadta a fülatkásodást. Mindkét állatnak kávézacc vagy sárszerű váladék van a fülében és mindketten vakarják is. A kutyának egyelőre zsírosabb a füle, de a cicának egyedül nem is tudnám kitakarítani még nagyjából sem a füléből. Szóval maradna az állatorvos segítsége. Sajnos a kutyát mérete miatt nem tudnám elvinni állatorvoshoz, a cicának meg nem jött még meg a szállítódoboza. Így is csak tömegközlekedéssel tudnám megoldani az utat. Köszi a válaszokat!

2017. aug. 8. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Telefonon beszélj az állatorvossal, és kérdezd meg tőle.
2017. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Okosabb nem lettem hiába beszéltem az állatorvossal mert annyit mondott hogy be kéne vinni a rendelőbe...
2017. aug. 8. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Látatlanban nem adhat orvos se gyógyszert, se tanácsot!

Az állat felelősség, nem kerti dísznek van. Ha ezt a felelősséget nem akarjátok vállalni, akkor miért kellett kutya is, macska is? Vigyétek el őket orvoshoz, vagy hívjatok ki házhoz állatorvost. Bár háznál nem fogja tudni letesztelni, hogy pontosan milyen fertőzésről van szó. Egyébként tömegközlekedéssel is el lehet vinni kutyát, én a 32, illetve 38 kg-os kutyáimmal sok éven át buszoztam, vonatoztunk. Ez is csak nevelés kérdése. De persze kifogások mindig vannak.


De kocsin miért nem akarjátok elvinni őket?

2017. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze annak könnyű dumálni, aki a szállítást könnyen meg tudja oldani. Csak úgy tájékoztatásképpen másik városba kellene vinnem (több, mint 30 km, mivel a környékben nincs más), vonatozni, buszozni, várakozni, sokat sétálni. Mégis hogyan indulhatnék így útnak egy kutyával? Ja, és mindezt az ösztöndíjamból. Bocsi, hogy még nem fejeztem be az egyetemet és nincs még munkám, amiből a jogosítványt megcsinálhattam volna és fent tarthatnék egy autót. Különben meg mi közöd van hozzá, hogy ki mi oknál fogva tart a háznál kutyát macskát?? Jobb lenne most az egyiknek az utcán, a másiknak meg egy olyan gazdánál aki továbbra is veri őt??? Ha tudnád mennyire herótom van az ilyen okoskodóktól...
2017. aug. 8. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Na igen, a kifogások. Én is egyetemista vagyok, nekem is a minimális diákmunkás pénzemből kell megélnem. Mégis a kutyáim ellátása lényegi szempont. Nem nézem tétlenül, hogy szenvednek napokon, heteken keresztül. És rengeteget vittem őket gyalog, busszal orvoshoz, kutyasuliba, tréningekre, stb. Attól, hogy panaszkodsz nem lesz jobb semmivel ez. Mégis miért nem tudsz a kutyára egy szájkosarat rakni és felvinni a buszra, vonatra? Vagy megkérni ismerőst, barátot, szomszédot, hogy fuvarozzon be titeket? Vagy végső esetben orvost házhoz kihívni? Persze tudom a választ: ezek kényelmetlen és fizetős megoldások. Szóval miért kell így háziállat? Ha csak elmalmoztok a betegségek mellett, ha nem is olyan fontosak az állatok, hogy megmozduljatok értük, akkor nem látom be, hogy mivel lenne jobb helyen nálatok, mint pl egy menhelyen. Keress nekik normális, felelős gazdákat, akik kezelik a betegségeiket és megfelelően tartják őket.
2017. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Te aztán okos vagy. Mindenki saját országbeli szomszédokkal van körülvéve, igaz? Hallottál már arról, hogy Bedő? Elmondanám hogy rengeteg romániai van, köztük nagyon sokan nem beszélnek magyarul se. A másik meg, hogy a szomszédaim még idősek és egy sor lakatlan ház van a környéken. Ne zavarjon téged ez se. Tudd meg, hogy itt nincsen diákmunka, hogy nyáron dolgozzak. Mindemellett még szorgalmi időszakban sem tudok dolgozni, mivel műszaki karon vagyok. Tetszik nem tetszik, ez nem olyan mint egy bölcsész szak, hogy még el tudjak menni mellette egész idős állásba dolgozni. Te is ugyan olyan fanatikus vagy, mint a többi elvakult ne mondjam mi. Ez kur.vára nem panaszkodás, apukám régimódi szemléletű és emiatt nem hisz az állatorvosokben!! És azért van a kutya macska, mert azt ő sem tudta elnézni, hogy a szomszéd veri a kutyát, a macska meg full bolhásan, soványan tengődik az utcán. Na?? Melyik a jobb? Döntsd már el és utána szólj be!! Mivel nem bedőbe jártam általánosba se, így nem sok mindenkivel vagyok ilyen "közeli" viszonyban, hogy egy kutyával furikázzon engem. Nem hinnéd el, de először a román, magyarul alig értő szomszédokat kérdezgettem meg, hogy melyik hajlandó az akcióra, de egyik sem vállalta, mivel a kutyát nem engedi be a kocsiba. Hűha! És erre most mit mondasz?? Azt meg nem tehetem meg, hogy taxizzak, mivel akkor nem jutna a kezeltetésre, gyógyszerre. Eszedbe sem jut, hogy aki kutyát macskát tart az nem mindig gazdag? Ennyi erővel ahogy te felfogod a dolgokat vidéken minden utcában 40-50 kutyát és macskát lehetne elvinni menhelyre vagy elaltatni. Milyen jó is lenne, igaz? Eszedbe sem jut hogy még így is százszor jobb sorsa van, mintha az utcán maradt volna a cica, a szomszédba meg a kutya. Jó is mikor a gazdi veri a kutyust.. Sok ész meg sok gondolkodás nem kellett a kommentedhez.
2017. aug. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!