Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, anyukámmal élek. Panellakásban élünk, és szeretnék egy kutyát. Sokat vagyok itthon egyedül, és szeretnék egy dolgot ami leköt, és én egy kutyusra gondoltam. Tudom hogy nagy felelőség, de úgy gondolom 12 évesen már tudok gondozni egy állatot. Hogyan vegyem rá anyut?

2017. aug. 8. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Panelbe nem való kutya. De a gondozása sem egyszerű. A kaja sem olcsó, és télen-nyáron el kell vinni sétálni.
2017. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, anyukád miért nem engedi?

- Anyagiak miatt? Egy kistestű kutyára is lehet számolni átlagosan havi 8-10 ezer Ft-ot, illetve az állatorvos betegség vagy sérülés esetén akár százezres nagyságrendű is lehet.

- Attól fél, hogy nem gondoznád?

- Szerinte nem való kutya lakásba, nem tud megbarátkozni ezzel a gondolattal?

- Nem szereti a kutyákat?


Ha megírod az okot, könnyebben tudunk válaszolni.

2017. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Nem nagyon szereti őket :(
2017. aug. 8. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem szereti oket ne is erőltesd..mert nem fogja soba megengedni...amugy is..12 eves nincs felelősség érzeted jo lehet pici van de minimalis...inkább vegyél egy hullámos vagy nimfapapagajt vagy egy macskat
2017. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyi édes, kedves kisállatka van. Válassz inkább mást, pl cica, csincsilla, hörcsög, aranyhal, stb. Ha anyukád nem szereti a kutyákat, akkor nem valószínű, hogy engedni fogja valaha is.


És ne legyél otthon egyedül! Miért nem jársz valamilyen szakkörre vagy sportolni? Barátokkal eljárni? 12 évesen nem a négy fal között kéne gubbasztani.

2017. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy családban - sajnos a te bánatodra - mindenkinek akarnia kell a kisállatot, máskülönben nem megy. Amikor olyan idős voltam, mint te, ugyanígy éltem anyukámmal, én is nagyon szerettem volna kiskutyát. Én voltam olyan pofátlan, hogy egyszer egy talált kiskutyával haza állítottam. Anya adott nekem egy hetet, hogy találjak neki gazdát. Közben sikeresen bebizonyosodott, hogy nem volt való nekem az a kutya. Amikor cuki volt és játszott akkor foglalkoztam vele, de amikor hisztizett, nyüszített, sírt, bekakilt, bepisilt akkor már nem voltam a helyzet magaslatán, sőt. Végül anyukámnak lett igaza, nem tudtam rendesen gondozni. Addigra hálistennek találtunk is neki új gazdát.


Ma már két kutyám is van, az egyik border collie, jól neveltek, sokat foglalkozom velük. De ehhez felkellett nőnöm. :) Most még úgy gondolod, hogy sok időd van, mert itt a nyár, gondolom még általános iskolába jársz. De hamar eljönnek majd azok az idők, amikor éjszakába nyúlóan kell tanulnod, mert másnap három témazárót írsz, vagy épp az érettségidre, nyelvvizsgádra készülsz. Aztán lesz majd barátod, aki ugyanúgy elfogja venni az idődet, eljársz majd bulizni, ha szerencsés vagy találsz egy jó hobbit is. Persze tudnál ezek mellett is kutyázni, de nyilván nem eleget. Aztán ott van az, hogy kb 6-7 év múlva mész egyetemre. Oda nem vihetsz kutyát.


Én azt tanácsolom neked, ha nagyon szeretnéd, hogy menj el a környékbeli menhelyekre, és kérdezd meg, hogy lehet-e kutyát sétáltatni. Neked is jó elfoglaltság lenne, és pár kutyának is, mert végre valaki foglalkozna velük. :) Szerintem ebben gondolkodj egyelőre. Lehet végül anyukád szíve is megesne rajtad, ha látja, hogy milyen szorgalmasan, és lelkiismeretesen foglalkozol a menhelyi kutyusokkal. :)

2017. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 Nem nagyon szereti őket :( - akkor sajnos, sehogyan.


Tipp: próbáld rávenni anyukádat, hogy kísérjen el menhelyre rendszeresen, olyan helyre, ahol lehet sétáltatni a kutyusokat. Így addig is kutyázhatsz, ő pedig hátha megszereti valamelyiket mégis.

2017. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!