Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyust javasoltok?

Milyen nemű kutyust javasoltok?

Figyelt kérdés

Imádom a kutyákat és végre elkezdhetem megvásárolni a játékokat, fekvőhelyet, ételt, mert nemsoká érkezik. De egyszerűen nem tudom eldönteni milyen nemű legyen. Vannak hátrányok és előnyök a két nemnél?

Válaszokat előre is köszönöm:)



2017. aug. 9. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőt csak ivartalanítva ajánlom, de főleg a szukát. Egyrészt ha párzik akkor a te károdra és nem a kan gazdája nyakára (már ha nem egy kóborral keveredik össze) és tüzeléskor ez is megőrül, na meg vérzik is, a kan kutya meg szökős lehet ha hajtja az ösztön, meghág ezt azt, szóval ivartalanítva mindkettőt. De mindezeken túl lényegtelen hogy fiú vagy lány. Te tudod milyet akarsz. Nagyon sok szeretetet és hűséget ad mindegyik kutya megfelelő neveléssel.
2017. aug. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Enyém ivartalanított kan kutyi,először van kanim, szerintem sokkal jobb mint az ivartalanított lány.Nincs semmi baja, ellentétben a szukával ami mindig a hiányában elkezd kefélni mindent... Családi ebédeken kifejezetten kínos:D
2017. aug. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
IVARTALANITOTT szukat vagy kant szerezz be. A hangsuly az ivartalanitotton van, az mindegy, hogy szuka vagy kan, mert egyforman imadni fogod.
2017. aug. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szuka párti vagyok, egyszerűen nekem az a szimpatikus. :) Persze ivartalanítva.

Ha ivartalanítva van a kutya, akkor gyakorlatilag teljesen mindegy.

2017. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában a kanokra mondják, hogy dominánsabb, nekem eddig volt kan és szuka is, mindkettőből sikerült dominánsat kifogni. :) A szuka is jelölget. :) Szóval igazából egyedet kell valasztani, nem nemet. Ne kövesd a példámat, én az elsőt (kan) úgy választottam 14 évesen, hogy vele tudok majd kiállítást nyerni, hát nyert is, csak eleinte rettegtem, hogy kizárnak, mert nem bírok a kutyával. Aztán megtanultam kezelni. A másodikat (szukát) meg nem én választottam, ő döntött úgy, hogy az én kutyám lesz, a gazdája meg örült, hogy elviszem. Vele is megszenvedtem rendesen. A lényeg az, hogy ha az egyedet jól kiválasztod, mindegy lesz a neme.
2017. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy németjuhász és egy staffordshire terrier szuka kutyám van, egyik se ivartalanított. Nem szoktam őket pároztatni, és soha nem tapasztaltam még azt hogy megőrültek volna tüzelés miatt.
2017. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem ivaros szukáim vannak, egyikkel sincs semmi gond, soha nem voltak még vemhesek sem és nem őrültek még meg. én úgy hallottam hogy a szukák simulékonyabbak.
2017. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!