Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla kérdések: azt...

Magyar vizsla kérdések: azt hallottam róla, hogy nagyon kötődő, érzékeny, nem bírja a kemény nevelést és nincs kutyaszaga. Igaz?

Figyelt kérdés
Még nem volt kapcsolatom vizslával, de akárkitől kérdeztem, akinek van, vagy volt, azt mesélte, hogy olyan érzelmi élete van, mint egy embernek, vagy ahhoz közeli. Nagyon szeret, nagyon érzékeny és nagyon kötődik egyetlen emberhez. Az meg külön meglepett, hogy azt olvastam, nincs kutyaszaga, hiszen egy kutyáról beszélünk. Ezek mennyire fedik a valóságot. A vizslagazdik ezért ennyire elfogultak a kutyáikkal, mert tényleg ennyire "emberiek"?
2017. aug. 10. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen elfogultak is. Nekem csivava keverékem van, a tesómnak törpe pincsere és egyiknek sincs büdös kutyaszaga. Viszont a szomszédomnak volt briard kutyája és hiába volt nyírva, rohadt büdös volt.


A vizsla kimondottan intelligens és érzékeny fajta, de pont ugyanolyan kutya mint a többi. Nem lesz "emberibb" :) amit tudni kell, hogy nem minden kutya viseli el a vehemens természetüket (több kutyástól is hallottam, hogy nem szereti a kutyájuk a vizslákat, mert túl nagy és vehemens nekik, hiába csak barátkozik)


Amúgy tipikus mindenki kutyája, minden emberrel barátságos, gyakran hozzám is odajönnek, pedig nem is ismernek :D szóval házőrzésre nem való, kiváló családi kutyák, ha ki tudja az ember elégíteni a hatalmas mozgásigényüket

2017. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mozgasigeny mellett felhivnam a figyelmet a "maniakus szaglaszasra". Imad szagolni.


Az 1-esnek igaza van, minden ember a sajat fajtajara eskuszik egy pulis, egy labis, egy dobbermanos, mindig azt a fajtat fogja sztarolni, ami neki van. Az ismeretsegeben ez alol a basenjis es Shiba/Akitas kivetel, mert kb. a 90% egy pocsnek tartja a kutyajat meg ha imadja is mint dagi gyerek a nyalokat :)

2017. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így van ahogy hallottad.

Volt vizslánk is, én pont azt nem szerettem benne, hogy annyira mágneskutya, folyton felesett benne az ember, még a wc-re is bejött utánunk. Ha picit erélyesebben rászóltál már meg is bántottad vele a lelkivilágát. Az egész családot szereti (sőt, minden embert), de 1 főgazdit választ magának aki számára az isten.

Amúgy jófej, vicces és nagyon okos kutyák, ha van iszonyat sok szabadidőd és kifogyhatatlan energiád, nem zavar, hogy akárhová mégy, fél centire tőled ott lesz a kutya, akkor jó választás a vizsla.

2017. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!