Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal etetés (mennyiség)?

Táppal etetés (mennyiség)?

Figyelt kérdés
A kérdés az volna, hogy a tápokon feltüntetett mennyiség elég szokott lenni? Ki mit tapasztal, jól vannak meghatározva az adagok, több kell, esetleg kevesebb? Tudom függhet az aktivitástól is, de mégis általánosságban.
2017. aug. 11. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Hát max irányadásnak jók. Legalább is én ezt tapasztalom. A legtöbb táp az 5 kilós kutyámnak 65-70 grammot ír, holott lazán megeszik 80-85 grammot, attól jól is lakik. Szóval valamivel több szokott kelleni mint amit írnak.
2017. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit feltüntetnek, az egy átlagos érték. De ha a te kutyád pl keveset mozog és lassú az anyagcseréje, akkor simán hízhat attól a mennyiségtől.
2017. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezd a javasolt adaggal és figyeld a kutyát. Ha hízik, csökkentesz az adagon. Ha fogy, akkor pedig növelsz rajta.
2017. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyik kutyámnál sok volt, mert keveset mozgott, másiknál kevés, mert az meg sokat mozgott. :D Figyelni kell a súlyát, mérd le hetente, és akkor látni fogod, hogy súlyban jól fejlődik-e.
2017. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan úgy volt, mint a 4-esnek. Az egyik fogyott a javasolt értéktől, mert sokat mozgott, a másik meg hízott, mert ő meg keveset, de kiindulásnak jó az, amit a tápra írnak és majd úgyis látod, hogy ha többre/kevesebbre van szüksége a kutyádnak.
2017. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!