Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módon vehetem rá a...

Milyen módon vehetem rá a kutyámat, hogy mellettem jöjjön?

Figyelt kérdés
A kérdés még nem létfontosságú, mert a jövőhéten kapom meg a kutyámat, de előre szeretnék tájékozódni.
2017. aug. 11. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz? Szabályos lábnál követésre vagy csak lazapórázos sétára, póráz nélküli sétára?
2017. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Póráz nélkül.
2017. aug. 11. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítani lábnál követni. Először laza pórázon, aztán enélkül.

Ennek többféle módja is van, amiket ide nagyon hosszú lenne leírni. Plusz több más dologra is meg kell tanítanod.

A legegyszerűbb módja ennek, ha felkeresel vele majd egy jó kutyasulit.

2017. aug. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kölyök az elején követni fog, ha már elkezdtétek építeni a kapcsolatotokat, hiszen a kinti világ inkább egy picit ijesztõ és te jelented neki így a biztonságot. Aztán jön az az idõszak, amikor bontogatja szárnyait és elindul felfedezni. Itt már sok tényezõ befolyásolja a viselkedést. Azt tanácsolnám, hogy tartsd szem elōtt a fajta jellegzetességeit. Egy vadászkutyának több szaglászásra lesz szüksége, így simán elviheti az orra. Velük otthon nose workolni kell, szagolós, keresõs feladatokat kell kapnia, hogy ne legyen annyira "éhes" séta alatt. Aztán fontos megtanulni a hagyd-ot, a laza pórázas sétát, azt hogy figyeljen parancsra, majd anélkül is keressen (check in), illetve érdemes "közelségi játékokat" játszani. Ebbõl is azt tanulja meg, hogy a közeledben lenni jó. Ezt mind majd jutifalattal, játékkal tudod tanítani (attól függ melyikre kapósabb).

Amúgy a pórázmentes séta, kontroll nagy feladat, szóval lesz vele munkád, ha nem egy totál gazdiközpontú egyedet fogsz ki. :D

2017. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!