Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pikárdiai juhászkutyához...

Pikárdiai juhászkutyához hasonló fajtákat tudnátok írni?

Figyelt kérdés
A jelleme, a mérete és a bajszos pofája tetszett meg páromnak. :) Könnyen kezelhető fajtát szeretne. Nekem van 2 kis juhászkutyám, illetve egy óriás snaci kant szoktam sétáltatni. Tudok neki segíteni, de nem szeretnénk a saját életünket nehezíteni. A snacit kemény meló volt megnevelni. Én se vállalnék be sajátnak snacit (ráadásul tényleg hatalmas termete van, a pikárdiai meg "kényelmes", 25-30 kg körüli kutya, nem túl kicsi, sem túl nagy). Jövő tavasszal lesz körülbelül aktuális, de ha még akkor sincs meg az ideális jelölt, akkor később. Menhelyen van esély ilyesmi kölyökkutyát találni? Félek, hogy kifognánk valami snaci-keveréket ... (remélem menet közben kiegyezik nem-bajszos kutyával :D :D ). Törzskönyves kutyát szeretnénk, Magyarországról. A külföldi árak magasak egy hobbi kutyához, aki ivartalanítva lesz ... A menhely meg ... Ismerősi körökben szívták már meg mentett kutyával (egy példa: szívmegnagyobbodás a sportolásra szánt kutyánál ... ). Mi sokat kirándulunk, futunk, aktív életet élünk, közösségbe visszük őket. Nem szívesen aszalnám otthon az esetleg beteges állatkát. :(

2017. aug. 12. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem bajszos és csak kis-közepes testű (10-15kg) de a mudit tudnám javasolni aktív, sportos életvitelhez. Érzékeny, könnyen nevelhető, gazdacentrikus kutya. Bundája öntisztuló. :)
2017. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem mudijaim vannak. :D Szereti őket, de sajátnak inkább nagyobbat szeretne. Vizslát javasoltam még, de sem ők, sem a retrieverek nem tetszenek neki. Kutyasuliban velük már találkoztunk. Nem egyszerű! :D Reménykedem hátha valaki mond legalább ötletet és akkor annak a fajtának is utána tudunk járni. A pikárdiairól egy külföldi fórumon azt olvastam, hogy makacs.. :/ Fajtaleírás szerint egész más ...
2017. aug. 12. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!