Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákra jellemző hogy...

A kutyákra jellemző hogy válogatósak? (tacsko csivava keverék)

Figyelt kérdés
Én macskás vagyok, de az ismerősöm panaszkodik hogy válogat a tacskó csivava keverék kutyája. A macskákról tudom hogy válogatnak de úgy hallottam hogy a kutyák elég falánk típusok. 3 és fél hónapos a kutya már több féle ételt adott neki. Minőségi prémium táp, olcsóbb fajta tápokat konzerveket, de nagyon keveset eszik. Egy konzervet 3 napig. Nem beteg a kutya nem férges. Normális ez?

2017. aug. 12. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A macskák ált. finnyásabbak ilyen téren, de ez egyedfüggő. Anyum macskája megenné a romlott húst is, míg az én kutyám (csivava keverék szintén) undorodik mindenféle nyers hústól, tápok között is erősen válogat. Mondjuk kutyáknál, azért vannak válogatósabb fajták is (pl csivava híresen finnyás, vagy az akita is) míg ott a másik véglet is, akik imádják a hasukat (pl beagle, labrador, bulldog) de ez egy általánosítás, természetesen egyedfüggő elsősorban.
2017. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A macska nem válogatós, ha éhes, megesz bármit (ragadozó, tehát húsról beszélünk!) Tekintve, hogy állatszerető ember a macskát kint tartja, a macska így egyáltalán nem függ attól, mit adsz neki enni, mert megoldja a kaját, ha gáz van, meg amúgy is rendkívül önállóak.

A kutya válogat is, meg nem is. Attól függ. Ha van valami a közelben, amiről feltételezi, hogy megeheti a kajáját, akkor befal mindent (kicsit undorító, mert utána kihányja és megint megeszi). Ha nincs, ami "veszélyeztesse a jólétét", akkor finnyáskodik. A finnyás kutyával pedig csak egy módon tudsz megbirkózni: ne adj neki enni egy-másfél napig. Utána hirtelen minden kaját imádni fog, mindegy, hogy húst, tápot, vagy házi "moslékot" (értsd: kenyér+pörkölt szaft, vagy ilyesmi) adsz neki. :)

2017. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen lehetnek válogatosak az én tacskó keverékem is nagyon válogattos.
2017. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

"Tekintve, hogy állatszerető ember a macskát kint tartja, "

Idáig olvastam a baromságodat. Ment is a piros pacsi.


A csivava és keverékei pedig valóban hajlamosak finnyáskodni.

2017. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Anyumék minitacskója ilyen válogatós. Fene a képét, csak a Viola parizert hajlandó megenni, az olcsóbbat megszagolja és otthagyja. :) Anyum meg is veszi neki. Jó, oké, nem egy tigrisméret, de jó étvágya van. Csak azt eszi, ami neki ízlik. A kutyaszalámik, stb. szóba se jöhetnek őfelségének. Nem kell félreérteni, imádom a kis dögöt, de kérdésedre válaszolva: igen, nagyon válogatósak tudnak lenni. Gondolom, ez főként a kisméretű kutyákra jellemző. A parizer csak egy példa volt, nem mindig azt eszik. Nekünk magyar vizslánk van, ő egyáltalán nem válogatós, ebből gondolom.
2017. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális.

Az a kutya válogatós, amelyik megteheti. Nem enne egy hétig, mindjárt nem lenne válogatós. Persze nyilván kutyának való kaját kell neki adni, de azon belül nem normális a válogatósság.

A konzerv eleve nem jó, tök felesleges, tápértéke szinte nulla.

Macskákra is igazak a fentiek, csak velük nehezebb, mert a macskák nagyon rosszul bírják az éhezést, a májuk hamar tönkremegy tőle.

2017. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Azért válogat, mert megteheti. Egyébként ez mutat idegrendszert is, ösztönkészletet is. Lényegében a normális kutyák nem ilyenek.
2017. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom utolsó kettő válaszoló mindent megzabál. Az ember is csak azért válogat, mert megteheti. Titeteket is éheztetni kéne ameddig nem esztitek meg, amit utáltok. Undorító féreg sok ember.
2017. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Ja és nem normális, ha van ízlésetek. Tessék bármit megenni, amit elétek raknak. És semmi olyat ne kapjatok, ami az embernek nem hasznos pl torta, pizza.
2017. aug. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: a kutya nem ember. Másképp működik az emésztése és az ösztönei. Felesleges és értelmetlen a párhuzam, amit vontál.
2017. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!