Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ebben a szituáci...

Mit csináljak ebben a szituációban? Ezeket hogyan tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Adott egy 4 éves schnauzer.Séta közben nem foglalkozik egyáltalán az ugató,tomboló kerítés mögötti kutyákkal. 1 hete jött egy új kutya az utcába,lazán fogtam a pórázát és elszaladt a kerítéshez,ugattak,morogtak egymásra. Ha ott megyünk el,húz oda,nem közlekedik láb mellett.Nem tudom,hogy mi a helyes viselkedés ebben a szituációban. Láb mellett szépen közlekedik,de azért van alkalom,amikor előszeretettel húz. Nem tudom,hogyan lehetne megtanítani neki,hogy amikor láb mellett közlekedik szemkontaktust tartson és szorosan láb mellett jöjjön. Nem mindig teljesíti a parancsokat,legalabbis első szóra nem mindig. Ez a falkasorrend instabilitàsa miatt lehet?
2017. aug. 13. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Az adott szituációban a következő a teendő: ha elkezdi a cirkuszt, egy határozott NEM, gyors pórázrántás, ha sikerül kizökkenteni, akkor dicséret, falat.

Láb melletti séta: a szoros szemkontaktus nem sétára való, hanem versenyekre. Úgy nem lehet órákig sétálni, hogy közben téged bámul.

Nem teljesíti a parancsokat: mert hagyod. Nincs következménye az engedetlenségnek. Legyen következménye és nem lesz engedetlen.

2017. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem is sétára gondoltam. Csak kezdjük gyakorolni,hogy póráz nélkül jöjjön feszesen. És akkor sem hajlandó szemkontaktust felvenni,csak baktat. Mi legyen a következmény? Pl. egy behívás vagy egy állj parancsot ha nem teljesít és tőlem több méterre van, hogyan büntessem?
2017. aug. 13. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sok lehetőség van távolról is büntetni. Pl kavicsos palackot utána dobhatsz, ha nem jön vissza, elszaladhatsz az ellenkező irányba, vagy egyszerűen nem engeded el, amíg nem megbízható, hanem 10 méteres pórázzal sétáltatod.

Szemkontaktusos láb mellett követés: megint nagyon sok lehetőség van. Pl klikkerrel úgy lehet, hogy elsőre azt a pozíciót jutalmazod, amikor melletted áll és néz rád. Meg kell tanulnia, hogy a lábnál követés egy pozíció, amit mindig tartania kell, nem pedig egy cselekvés. Amikor már érti, hogy melletted állva ezt a pozíciót kell tartani, akkor akkor elmozdulhatsz először csak egy lépést, utána megint jutalom. Fokozatosan emeled a lépések számát, mindig csak akkor jutalmazol, ha végig tartotta a szemkontaktust. Ha egy pillanatra megszakítja a szemkontaktust, akkor csalódottan mondd, hogy nem jó és menj vissza a kiindulópontra és kezdd újra a gyakorlatot. A YouTube-on rengeteg oktatóvideó van (angolul), keress rá arra, hogy competitive healwork.

2017. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!