Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a jelleme a kopónak?

Milyen a jelleme a kopónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most építkeztünk és szeretnénk egy kutyát.


Lehet naiv vagyok, de egy átlagember úgy szűkíti le a kört, hogy milyen kutyát szeretne, hogy a kutya külseje mennyire fogja meg.


Nos, nekem mindig is a közepes termetű kutyák tetszettek, ezen belül is most a kopók.


Erdélyi kopó

Osztrák kopó

Szlovák kopó


Ezekről az állatokról, mint gazdák, szakértők mit tudnátok mondani?


Gondolok arra, hogy mennyire könnyen lehet beszerezni, mennyibe kerül?

Kell ivartalanítani, ha nem akarok párt belőlük?

Rövid cikkeket olvasgatva vadászat mellé használták régen (és talán most is). Viszont én, és a családom nem vagyok az.

A kertben játszani, eljárni velem futni, sétálgatni oké. De erdőkben való nyúlvadászatot nem tudok garantálni.


Ha elmennénk 2-3 napra nyaralni (általában ez csak a késő nyári időszakra igaz). Mennyire bírja egyedül? Ételt ismerős vinne neki. Mennyire fogadja el idegentől?



2017. aug. 13. 19:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Tehát összegezve, külső alapján ez a kutyafaj tetszik, de mivel sosem ilyen egyszerű a dolog, ezért előtte szeretnék a kutyafajról egy általános képet kapni, hogy hozzám való-e.
2017. aug. 13. 19:20
 2/5 A kérdező kommentje:

Amennyiben nem jó "házi kutyának", milyen ehhez hasonló közepes termetű kutyát tudtok mondani?


Tetszik nekem a "fekete-barna foltos" tacskó is, csak kicsi számomra.

2017. aug. 13. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek nem házi kedvencnek valók. Makacsak és nagyon erős a vadászösztönük, ha megéreznek valami érdekes szagot, akkor mennek, te meg kiabálhatsz, nem fogja érdekelni őket.
2017. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vadászkutyák. Lehet persze vadászat nélkül is tartani őket, de akkor is gondoskodni kell róla, hogy kiélhessék ösztöneiket, le legyenek megfelelően mozgatva és fárasztva fizikailag és agyilag is. Sok mozgást igényelnek. Behívás nehezebben megtanítható, mint például egy német juhásznak, önfejűbbek, könnyebben elmennek szagok után, vad után (a "vad" lehet egy macska is akár).

Rövidszőrű kutyát téli időszakban kint nem szabad tartani, ezt is kalkuláld bele.

Ami a nyaralást illeti, semmilyen kutyát nem célszerű egyedül hagyni úgy, hogy csak enni vigyen neki valaki. Jobb magatokkal vinni, vagy olyan ismerősre bízni, aki sétál is vele, foglalkozik vele az etetésen kívül.

Ha ismerőst eleve meg kell ismertetni a kutyával már korábban, akkor el fogja fogadni tőle a kaját is.

2017. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kopót tartani nem könnyű, főleg nem tapasztalat nélkül. Nagyon specializált kutyák, akiket egy adott feladatra tenyésztettek ki, és ha nincs részük ehhez hasonló foglalkoztatásban, akkor bizony mindenféle viselkedési zavarok léphetnek fel. Iszonyú erős bennük a vadászösztön, emellett pedig nagyon önállóak és makacsok. A mozgásigényük hatalmas. Hajlamosak minden tevékenységüket hangos csaholással kísérni. A behívhatóság nem erősségük, vagyis póráz nélküli séta necces, szökésre is hajlamosak. Az egyedüllétet általában rosszul viselik, ilyenkor gyakran hangosan nyüszítenek, ugatnak. Általában kedves, barátságos kutyák, de nem szófogadóak. Ha nem kifejezetten munkára (vadászatra) keresel kopót, akkor én nem ajánlanám, de ha kitartasz mellette, akkor rengeteg foglalkozás és komoly elhivatottság mellett jó kutyád lehet. Érdeklődj tenyésztőknél, és ha a döntöttél a fajta mellett, akkor válassz egy kevésbé domináns és nem kifejezetten munkaigényes kutyát. Minimum 100 ezer körüli összeggel számolj (de inkább többel). Ha nem akarsz tenyészteni, akkor mindenképp érdemes ivartalanítani, mert valamivel csökken tőle a kutya energia szintje, és a szökésre is kevésbé lesz hajlamos. Mozgasd minél többet, és rengeteget gyakorold vele a behívást, illetve fokozatosan szoktasd egyedülléthez. Az ételt elfogadja idegentől, azzal nincs gond, viszont szenved attól, ha egész napokat kell egyedül lennie.

Ha hajlandó vagy elvonatkoztatni a kopóktól, viszont az ilyen forma kutya tetszik, akkor a helyedben én körülnéznék a vizslák táján. Hasonlóan nagy a mozgásigényük, viszont simulékonyabbak, könnyebben kezelhetőek. Őket arra tenyésztették, hogy a gazdájukkal együttműködve dolgozzanak, így engedelmesebbek, könnyebbek taníthatóak, kevésbé önfejűek. A tacsiról meg annyit, hogy valóban kicsi, de az egyénisége hatalmas. Ő is önfejű, de nem annyira specializált fajta, mint a kopók, és könnyebben beilleszkedik egy átlagos család életébe.

2017. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!