Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kutyára e...

Bichon havanese kutyára e nyakörvet tenni bűn?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2 éves Bichon havanese kutyám.

Nagyon szófogadó, nevelt kutyus.

Még a családommal élek azonban, sokszor elő fordul, hogy amíg dolgozok, anyukám kiengedi a kutyust, és mivel csak rám hallgat, így ahelyett hogy pórázzal vinné ki, szabadon engedi pisilni, aztán mindig elcsavarog a szomszédba, ezért anyukám, kitalálta hogy e nyakörvel megneveli.

Én ezt egyátalán nem szeretném, mivel az az én kutyám, én költök rá, az én nevemen van, én gondoskodok róla, én tanítom, stb.


A fiamként szeretem ezt a kiskutyát, ezért a legjobbakat szeretném számára biztosítani.


Ötletek, hogyan akadályozzam meg hogy 2 kilós kutyát 6 v-al "kínozzanak"?

(Szerintem az:(



#család #szeretet #Kutya. Ember. Állatok.
2017. aug. 14. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Miért írtad ki a kérdést újra, amit már délelőtt megtettél, csak most teljesen más formában? Kaptál rá jó pár választ, az nem tetszett? Vagy törölték? Ez mire jó? Sose fogom megfejteni.

A kiskutyát neked kell megnevelned. Azt hihagytad, hogy mész egyetemre, délelőtt ez is benne volt, az is, hogy kerítésetek sincs.

Törölték, vagy mi lett ez előzővel, mert délelőtt én nem írtam választ, így nem látom. Akkor anyád állatkínzó (!) volt. Most, hogy kiokosítottak, most már nem az... Áááá, nem szeretem az ilyet. Akkor inkább maradtál volna csendben.

2017. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Jah, itt van, megtaláltam neked! Kaptál rá válaszokat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__880019..

2017. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen. Újra írtam, mert nem láttam valószínűleg, hogy értitek.

Azért más formában mert az előző kicsit morbid volt, bevallom.


Anyámat sem akartam úgy beállítani mint állatkínzó.


De tény és való ebben jobban látszik mi a helyzet:)


Nem azt akarom hallgatni, hogy ilyen kerítés meg olyan kerítés, meg ilyen nevelni kéne, olyan nevelni kéne.


Kérlek olvassátok el újra, amit most kiraktam, és csak a feltett kérdésre kérek választ.


Ebben jobban leírtam, hogy mi a helyzet.

De ha nem volna így sem érthető, leírom komiba, csak kérdezetek.

Előre is köszi:)

2017. aug. 14. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sajnos a kerítésen és/vagy nevelésen kívül nem nagyon van más, értelmes válasz. Sajnálom.
2017. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én meg azt, hogy értetlen vagy.
2017. aug. 14. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan akadályozd meg, hogy anyád e nyakörvet használjon a szökés elkerülése érdekében, ez a kérdésed ugye?


A válaszokat pedig ezek:

- költözz el a kutyáddal együtt

- kérd meg szépen anyukádat, hogy pórázon vigye ki pisilni

- csináld meg a kerítést

- ha anyukád hajlandó rá, tanítsd meg kutyát nevelni, hogy neki is szót fogadjon.


Más lehetőséget nem nagyon látok, bármennyire is nem tetszik neked.

Az e nyakörv nem kínzóeszköz helyesen, hozzáértő által alkalmazva. Viszont nem biztos, hogy ez esetben jót fog tenni, mert anyukád nem hozzáértő. Simán lehet, hogy a kutya világgá fut tőle, mivel nem fogja érteni, miért kapja.

2017. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Éretlen az, aki a kapott, nagyságrendileg megegyező válaszokat nem képes/hajlandó fel/elfogadni.
2017. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincs kedvem magyarázkodni, hogy ezért nem meg ezt csinálom, azt csinálom.

Feltettem egy nagyon egyszerű kérdést.

Én csak egy egyszerű választ vártam.

Erre kaptam egy csomó negatív választ, hogy én vagyok az állat kínzó mert miért nem nevelem meg foglalkozok vele.

Nekem nagyon ez jött le.



De tudjátok mit?

Én nem fogok balhézni.

Én tudom az igazat.

Tudom azt hogy mindent megteszek azért hogy igazán kutya lehessen.

Én tudom, hogy azért járok el dolgozni, hogy mindenből a legjobbat adhassam neki.itt gondolok a kutya sulira is.


Belefáradtam ezekbe.

Úgy is magamnak hazudok ha hazudok.

Saját magamat meg mi a túróért vágnám át...


Minden esetre ismét elmondom, hogy nevelem.

Elvégre mintha a fiam lenne.


Én tudok amit tudok.

A negatívumok meg nem érdekelnek.

Sziasztok

2017. aug. 14. 19:30
 9/13 anonim válasza:
100%
Anyukad,te és a kutyus gyakoroljatok a falkavezerseg dolgot.Te is hibás vagy ha ezt a kutyussal nem tisztaztad hogy anyukad a falkában felette álló szemely.Setaljatok hármasban felváltva vezesettek a kutyát pórázon.Tanulja meg hol a helye,és akkor nem lesz szükség a "kínzó ezközre"
2017. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi probléma nincs vele, azon kívűl, hogy nem szabad elengedni kint póráz nélkül, mert átmegy a messzi messzi szomszédba, mert ugye nincs kerítés.

Viszont elég hamar visszajön. "


Ezt írtad még az elején az előző kérdésednek. Az csak utána jött a képbe, hogy elvileg meg van nevelve és viszed kutyasuliba. Akkor most jól nevelt, vagy nem jön vissza?

2017. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!