Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy az ivartalaníttatá...

Lehet, hogy az ivartalaníttatás miatt van a kutyám túlsúlya és a vékony a hangja?

Figyelt kérdés

Rég volt, amikor ivartalaníttatták a kutyám (a tudtom nélkül, nyaralásom alatt.........), de komolyan, amióta kiherélték, szegény iszonyat kövér... élénk, játszik, de dagi...

Ez sztereotípia, vagy van köze az elhízásnak a súlyához?

Másik, hogy nem volt 6-7 hósnál idősebb, amikor ez történt, de a kutya hangja nagyon vékony maradt (nem egy pincsiről van szó, hanem egy 20 kilós keverékről)...

Amikor morog, akkor persze mély hangja van, de maga a jelző hangja nagyon vékony, már-már nevetséges..

Ez is érdekel, hogy van-e összefüggés?

Engem nem zavar, így imádom a kutyám ahogy van, csak érdekel kinek mi a véleménye..:)

Köszi!


2010. máj. 24. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen,sajnos az elhízás pont emiatt van és szerintem a hang is.
2010. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a kutyád azért kövér mert nem sétálsz vele eleget és túleteted....a hangja lehet azért vékonyabb , mivel túl korán lett ivartalanítva...
2010. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a hormonokhoz van köze az elhízásnak és a vékony hangnak.
2010. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Az elhízás amiatt van az szinte biztos,nekem a nagy mamámnak a kutyáját ivartalanították ki és azt mondta a doki hogy előfordulhat hogy meg fog hízni!(de szerencsére ő nem hizott meg)

Ja s amúgy korán is ivartalanították ki mert az ideális kor 1 év után!:)

2010. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Olvass és okosodj!

[link]

2010. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Hízni a többlet kalóriától lehet. Nem azért kövér, mert ivartalanították, hanem azért, mert sokat kap enni és keveset mozog.
2010. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb. 6 állatból 1 lesz hízékonyabb az ivartalanítástól, de ettől még tartható a normális testsúlya, megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékkal és sok mozgással. Csak sokaknak megnyugszik a lelkiismeretük ha az ivartalanításra fogják. Ettől még te vagy a hibás érte hogy kövér, nem kérdés akartad e az ivartalanítást vagy sem, etetéssel, mozgással kell egészséges súlyban tartanod.

A kutyák pedig nem mutálnak. Az én ivaros szuka 23 kg-os terrieremnek olyan magas hangja van amikor nekünk ugat, mintha nem is belőle jönne. Minden kutyának egyénileg is más lehet a hangja, úgy mint vannak magas hangú férfiak is.

2010. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel keverék, ezért nincs mihez viszonyítani, hogy milyennek kellene lenni a hangjának. Lehet, hogy ezt örökölte és anatómiailag ilyen a hangképzése.
2010. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha kicsit utána olvastok a legújabb kutatásoknak, semmi nem bizonyítja, hogy a kutya az ivartalanítástól hízik el. Általánosabb a túlzott kalória bevitel és a kevés mozgás.

Az én ebem 4 hónaposan lett ivartalanítva, bár hízásra ő is hajlamos (keverék így nincs mihez viszonyítani, hogy mekkora súlyának kellene lenni), de ezt ellensúlyozom sok mozgással illetve kalóriaszegény étrenddel, így kordában tudom tartani a súlyát. A hangja szép mély lett, szerintem az ivartalanításnak semmi köze a problémádhoz.

Üdv.

2010. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak ivartalanított kandúr macskáim, mégsem híztak el. Túl eteted szegényt. Sétálj vele többet vagy adj neki kisebb adagokat napi kétszer.
2010. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!