Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Udv! Allatorvosok segitseget...

Udv! Allatorvosok segitseget kernem! Egy fiatal srac vagyok Bekes megyebol. Van nekem egy kutyam. A fajtaja skotjuhasz. Eletkora 7-8 eves. Meg lehet muteni?

Figyelt kérdés
Par evvel ezelott a fogsoraban lett egy duzzanat oldalt. Szuleom ndm foglalkoztak vele. Meg a mai napig sem.Ezzel az 1-2 ev alatt a mai napig oriasra nott ez a valami es az oldalso fogsorat alul teljesen nem hasznalja. Nem rag vele stb. Ez ilyen rozsaszines valami...Az alla alulrol fel van dagadva es szegenynek amikor fogom egyszeruen undorito. Nem tudom van-e esely arra hogy ezt kimutessek neki??? Alacsony kolcsegvetes nelkul. Elaltatni szo sincs rola!!! De ha egy allatorvos ezt ajanlja akkor legyen az. Nem szeretnem hogy tovabbra is szenvedjen szerencsetlen. Fel az allatorvostol (ugy hogy jonnek beoltani es elszalad ugy hogy nem lehet megfogni), nem szeret porazon jarni,fel a viztol,a labdatol(nem lehet vele labdazni sem). Negativ komment nem erdekel!!! Allatorvosokkal szivesem fel feszem a kapcsolatot. Meg azzal is aki jobban ert hozza mint en. Koszonom.
2017. aug. 14. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Itt nemigen vannak állatorvosok. Miért nem viszed el egyhez és megmondja? Miért nem vitted el akkor? Gratulálok, felelős állattartás az egész család részéről hogy az az állat évek óta szenved egy tályoggal a szájában.

Ha így folytatjátok magától is belehal ha nem eszik rendesen és elfekélyesedik, fertőződik az egész. Vigyétek el orvoshoz és ha épp nincs annyi pénz hát kérjetek kölcsön vagy ne vegyétek meg a következő okostelefont ami tervben van. Nem lesz olcsó a műtét nyilvánvaló, ha előbb észbe kaptok pár szurival meg lehetett volna oldani. Ha pedig azért elaltatnád a kutyát mert nem akarjátok kifizetni a számlát hát akkor soha többé ne vállaljatok kutyát légyszíves, főleg ha sétálni se viszitek és n em foglalkoztok vele, egy abszolút szocializálatlan és elhanyagolt kutyus leírását látom a kérdésben.

2017. aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
14 evesen hogy vigyem allatorvoshoz???? A kozelben egy sincs!
2017. aug. 14. 21:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívem, ez nem az az oldal.

Szomorú, hogy a szüleid szarnak az egészre, pláne, hogy az ilyen nemtörődömség egy bizonyos szint után már állatkínzásnak minősül.

Fotózd le a kutyát, töltsd fel facebookra, írd le a történetét, illetve azt, hogy segítségre van szükséged. Kérj megosztásokat, plusz küldd el állatvédő csoportoknak is a facebookon keresztül. Az ilyenekre sok jó ember hipp-hopp össze tudja gyűjtögetni a kezelés árát, amennyiben a kutya gyógyítható.

De nem lett volna szabad eddig várni vele. Segítséget kérni sosem szégyen, sokkal hamarabb megtehetted volna te is.

2017. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1 evesen fogadtuk orokbe. Ez nem a mi hibank hogy nem lehet elvinni setalni mert mar akkor be lett volna ra tanitva. Koszonom hogy ennyire segitesz...nagyon elorehaladtam. Negativumokkal. Igy nem lehet egyszeruen tovabb haladni. Uj telfonrol pedig szo sincs es nem is tervezzuk nem tudom en egymagam hogy fizessek ki 30.000ezer forintot??? Meg nem is dolgozok nem vagyunk gazdagok szuleim jol keresnek. De evi szinten 5000ft aldoznak a kutyaert de az is csak egy oltas. Es aki oltatta a kutyat eszre se vette es nem szolt semmit. Beszeltem vele hogy mit kell tenni...
2017. aug. 14. 21:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak Békés megyei állatvédők, keresd meg őket nyugodtan. Csak ne hagyd, hogy szegény kutya szenvedjen.


[link]

2017. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2-es es 3-as kommentelo koszonom!
2017. aug. 14. 21:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy legyen 30 E forintod. Ha segítséget kérsz, ahogy a 2., és a 5. válaszban írtam, akkor lesznek emberek, akik segítenek megoldani a problémát.
2017. aug. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen műtétet csak altatásban fognak végezni. Viszont kizártnak tartom, hogy 30 ezer forint legyen. Maximum a fele.
2017. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fele? Marmint 15ezer korul? Az altatast ugy ertettem hogy orokre elaltatni. Ha menthetetlen lenne. De ez nem valoszinu
2017. aug. 14. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"1 evesen fogadtuk orokbe. Ez nem a mi hibank hogy nem lehet elvinni setalni mert mar akkor be lett volna ra tanitva."

Egy bánatos fiszt nem. Egy kutya, hacsak egészségügyi akadálya nincsen, élete végéig tanítható. Ha túléli a kutya, legalább te kösd fel a gatyád és olvass alaposan utána a kutyanevelésnek, ha nem, addig ne vállaljatok újabb kutyát, amíg ilyen vészesen alap dolgokkal sem vagytok tisztában.


Az Kérdező, hogy olyan finomságokra, hogy műthető-e a kutya, mennyibe kerül-e a kezelése, nem lenne-e jobb mindenkinek, ha lealtatnák kizárólag az állatorvos tud válaszolni. Felelős állatorvos viszont nem esik neki rögtön a szikével, hanem vizsgálatokat végez: pl. állkapcson belül mekkora a daganat és mit érint, ami kívülről nem látszik (röntgen és/vagy UH) és amennyiben menthetőnek ítéli a helyzetet, kideríti altatható-e a kutya (legalább kis vérkép + szívféreg teszt). Ez felénk (megyeszékhely) alsó hangon 15 ezer Ft. Nyilván minél hamarabb kezeltettek egy ilyet, annál nagyobb az esélye, hogy műthető és felépül belőle.


Amúgy én is azt mondom, hogy keressetek fel egy állatvédő szervezetet, de ne lepődjetek meg, ha megkérnek benneteket, hogy mondjatok le a kutyáról. Most őszintén, jó hely az egy kutyának, ahol az alapvető orvosi ellátása sincs megoldva? Ugye, hogy nem?


Ha elfogadsz még egy tanácsot: én első nekifutásra állatvédő szervezetekkel venném fel kapcsolatot. Az állatorvosi kezelés megtagadása ugyanis bűncselekmény, amivel az utca embere nagyon is tisztában van. És amíg egy sokat látott, józanul gondolkodó állatvédő felfogja, hogy a kialakult helyzetről nem egy 14 éves gyerek tehet, a vérző szívű fotelállatvédő nem biztos. Szóval én a "kiírom facebookra" dolgot meghagynám utolsó mentsvárnak.

2017. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!