Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan divat lett a...

Most komolyan divat lett a pitbull?

Figyelt kérdés
Multkor lattam hogy egy 15-16eves lany aldogal egy amstaffal akin raadasul szoges nyakorv volt. A lanyon persze nagyon divatos ruha. Eddig nem volt bajom amikor a kutya meg akart szagolni vmit a csaj meg erobol visszarantotta... Minek annak kutya aki meg sem tudja nevelni es mar szogest rak ra? Ez divat lett? Vagy csak rarakta hogy kemenyebbnek nezzen ki a kutya ami amugy baratsagos volt es csovalta a farkat ha valaki meg akarta simizni... Nektek mi a velemenyetek errol?
2017. aug. 16. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Most szaff, vagy pit???


Kb vagy 10 éve divat.

Nem véletlen szaporítják őket annyian.

A szöges nyakörv meg azért kell, mert úgy "keményebbnek" néz ki. Semmi más funkciója.

2017. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már régóta divat :( Fullon vannak a menhelyek, sintértelepek bull típusú kutyákkal.
2017. aug. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Befelé vagy kifelé szöges?
2017. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem ismered a kutyát, nem tudod, hogy az a "csak meg akart valamit szagolni" mi is akart lenni pontosan, miért rántotta vissza. A szöges pedig jó eszköz lehet indokolt esetben, hozzáértők kiképző mellett. Én is használok a német juhászomon, le lehet pontozni. Felnőttként fogadtam örökbe, úgy, hogy támadott mindent, ami mozgott. Kiképzőhöz jártunk, akinél szögest használtunk, ma már kijön a legtöbb háziállattal, a kutyákkal való kapcsolata rengeteget javult, emberekkel barátságos. Még ma is rajta van a szöges, de alig kell használnom. Most akkor kövezz meg engem is.
2017. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, pitbull. A fejen lattam h pitbull, szelesebb mint a staffi. Siman meg akart szimatolni valamit es a csaj meg persze nem nezett ki profi kikepzonek divatruhaban. Ha a kutya meg tul kozel ment hozza (hozzaert a ruhajahoz) akkor is belerantott a csaj... Ha jol lattam picit sebes volt mar a nyaka. A szoges befele volt. Egyebkent az en kutyamon is hasznaltam de akkor legfokeppen ra figyeltem es nem volt sebes a nyaka.
2017. aug. 16. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a sebes nyak az nem jó jel és biztosan követett el hibákat, de ettől függetlenül azt mondom, hogy nem kéne ismeretlenül ítélkezni, mert nem tudjuk, hogy a lány mennyire akar fejlődni, tanulni. Az elején mindenkinek lehetnek rossz megmozdulásai, sőt, nem csak az elején. Lehet, hogy pár év és a csaj profin fogja kezelni a kutyát, de ahhoz valahogy el kell jutni. Ha nem ért hozzá, akkor tényleg nem volt jó ötlet amstaffot venni, de most már megvan a kutya, ezzel kell valamit kezdeni. Az meg, hogy milyen ruhát viselt, teljesen lényegtelen, nem tudod, hol járt előtte, hova megy, mindig így öltözik vagy csak most stb. De ha ő napi szinten kisestélyiben sétáltatná a kutyáját, ahhoz sem lenne köze egy idegennek. Szóval azt gondolom az egészről, hogy baromi könnyű ismeretlenül megmondani a tutit, sokkal nehezebb empátiával, ítélkezés nélkül fordulni a másikhoz.
2017. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most ha valaki jó gazdi akkor csak melegítőben járhat? :DDD Én jó gazdinak tartom magamat, megnevelt kutyáim vannak, és igen, divatos ruhákban járok, sőt, kisminkelve sétáltatom őket. Nincs összefüggés a kettő között. Láttam már olyan kutya kiképző nőt, aki 10/10-es volt, nagyon adott magára, és nagyon is értette a dolgát.


A pitbullt én nem mondanám, hogy divat. Divat a yorkie, abból rengeteget látni, de pitbullt szinte alig látni. Többször látni amstaffot vagy bullterriert. És ne haragudj, de igen nagy arc kell ahhoz, hogy egy két perces jelenetből te leszűrd azt, hogy az a lány nem tud kutyát nevelni. Miért nem kérdezted meg, hogy miért rántotta el? Lehet kaptál volna normális választ.


De egyébként se értem a logikát. Ha egy 15-16 éves lány tart egy kutyát az tuti divat kutya onnantól, vagy mi? :DD

2017. aug. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

" ne haragudj, de igen nagy arc kell ahhoz, hogy egy két perces jelenetből te leszűrd azt, hogy az a lány nem tud kutyát nevelni."


Ezzel maximálisan egyetértek. Ha valaki filmre venné az életünket, mindegyikünkről össze lehetne vágni egy pár perces videót "A világ legrosszabb gazdija" címmel. :D

2017. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ultem a padon az en kutyammal. Pihentunk. Itt van olyan aki issza az alkoholt cigi kozben es ugy setaltatja a kutyat fel reszegen?
2017. aug. 16. 18:26
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ilyenkor mindig előjönnek újabb és újabb részletek. Igen, a 13 éves kutyás pályafutásom alatt volt olyan, hogy nem teljesen józanul vittem ki a kutyát, mert attól, hogy én éppen buliból jövök haza, még le kell vinnem pisilni. Sőt, olyan is volt, hogy esküvőről mentem haza az éjszaka közepén, amikor egy tenyésztő barátom felhívott, hogy neki közbejött valami nagyon sürgős családi dolog és nem ér haza másnap reggelig, ki tudnám-e vinni a kutyáit. Igent mondtam. 12 malinois-ja volt, én meg magassarkút es elegáns rucit hordtam, de azért kivittem a 12 kutyát. Egyenként. Ha ilyen helyzetekben láttál volna, tuti rám hívod az állatvédőket. :D
2017. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!