Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi 10-11 óra egyedüllétnél...

Napi 10-11 óra egyedüllétnél mi a helyes sorrend?

Figyelt kérdés

Régen úgy csináltam, hogy lemozgatás és a végén kaja, aztán mentem is el itthonról. Akkoriban még húst evett, alig ivott szóval nem volt gond a pisi tartásával. Aztán volt szünet, vele voltam sokat és most megint itthon kell hagynom, de már tápot eszik és elég sokat iszik emiatt.

Mi lenne a jobb? Kevesebb idő a lemozgatásra (fél óra), kaja, kis pihenés és aztán gyors pisi még indulás előtt vagy több idő lemozgatásra (1 óra) és kaja a végén,de utána ugye már csak 11 óra múlva lesz lehetősége pisilni.

A "bajom" az, hogy ő nem fog bepisilni az 100% és nagyon sajnálnám, ha már nagyon kellene pisilnie és csak tartja és tartja, mert be van zárva.

Ti hogy csináljátok? Mi a reggeli rutin?


2017. aug. 16. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg valakit megkérni, hog vigye le napközben egy gyrs sétára? Szerintem 10-11 óra a kutyának egyedül semmi képp nem jó egyedül ennyi idő.
2017. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem megoldható, hogy este kapjon enni? Hazamész, leviszed, utána vacsora, majd alvás előtt megint egy ürítős rövid séta.
2017. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kétszer kap enni. Ha kimarad a reggeli akkor földindulás lesz, éhen nem bírja ki. Az sem lenne jó szerintem ha este leterhelném a gyomrát egyben az egész napi adagjával. Sajnos segítség sincs, mindenki dolgozik.

De azért másoknál is vannak otthon 8-9 órát a kutyák, az ő válaszaik is érdekelnek, mi a reggeli rutin náluk?

2017. aug. 16. 17:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindig séta után etetek.



Mellesleg nem sok értelme van amit ki gondoltál,hiszen ha leviszed,megeteted akkor és megint leviszed. hát nem tudom. Evés után szeretnek a kutyák pihenni,emészteni.


Lehet nem is fog pisilni igazából,mert nem sok idő telik el. Szóval amit a reggeli kajájához megiszik vizet az nem 10 perc múlva fog belőle kijönni.

Úgyhogy a legjobb lenne tényleg vki aki levinné délben.


Senki nincs aki letudná vinni?

Megbízható fiatal?


Hosszú távon 11 óra az nem csak egészségügyileg de lelkileg sem túl jó. Nekem átlagban 8-9 órát vannak max egyedül. De mivel családban élek így persze nálunk könnyű.

2017. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Leteszteltem és kaja után 1 órával sincs még pisi. Ha lenne bárki aki tudna segíteni akkor nem is problémáznék :( Régen 9-10 órákat volt egyedül és nem volt baja, délután 4-5től már az övé voltam és ez most is így lesz mert korán kell elmennem. Van alvókája rendesen, most is csak a pisi miatt aggódok. Nem akarom, hogy szenvedjen de muszáj dolgozni.
2017. aug. 17. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
ELső válaszoló vagyok. Nekünk is volt kutyánk 16 évig volt velünk. Nem véletlen írtam azt amit. 10-11 óra egyedül lét szerintem sok. Panelben laktunk tudom miről írsz. Nálunk volt egy szomszéd akü levitte délben egy pisilés erejéjig mig mi iskolába szüleink dolgoztak. Aztán aki előbb hazaért újra levitte és lefekvés előtt volt még egy nagyobb séta. Milyen kutya? Kis testű?
2017. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem is sok a 10-11 óra, de sajnos nem tudok mit tenni, csak próbálom a legjobbat kihozni belőle.Nagy kutya és kertes ház különben, nem panel, de nem lehet kint hagyni. Akkor ugatná a szomszédokat. Egyik oldalon nyugdíjas a kutyájával. Egész nap kertészkedik és a kutyája jön ugatni a kerítéshez ha az enyém kint van. Másik oldalon visítozó kisgyerekek. Harmadik oldalon nyugdíjas aki a haverjával iszogat, hangoskodnak. Szóval a kutyám egész nap ugatna valakit.

Reggel lesz labdázás, kergetőzés, harapó párnázás ez majdnem 1 órán keresztül. Aztán kaja. Ettől garantáltan kifekszik jó sok órára. Délután ha hazaérek nagy örömködés, együtt vagyunk, kergetőzés, labdázás. Aztán amíg én rendbe teszem magam, pihenek egy kicsit hazaér a párom is. Vele megint ugyanezt végig zongorázza. Este pedig kisétálunk a parkba. Ennyit tudok tenni.

2017. aug. 18. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!