Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mérget evett, mi lesz?

Mérget evett, mi lesz?

Figyelt kérdés

10 hónapos kaukázusi kiskutyánk 1 darab egérirtó granulátumot evett, amennyit tudtunk kitöröltünk a fogaiból/szájából. Mekkorra a valószínűsége, hogy bármi problémája lesz ekkora mennyiségtől? Egyébként a méreg márkája vagy milye: Vegyimester

Tejet kapott 2x



2017. aug. 17. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Én - amilyen aggódó típus vagyok - nem ülnék le a gyk elé, hanem azonnal hívnám az állatorvost, biztos ami biztos.
2017. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A tej hatástalan a mérgekkel szemben. Ha fél órán belül vagy még, akkor hánytassátok meg a kutyát és legalább beszéljetek állatorvossal.
2017. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Irány az orvos. A kutya rövid időn belül elvérezhet, mivel vérhigitó. Édes kevés, ha kitörölted a szájából, de megette. Nagyon gyorsan menjetek orvoshoz. Mi kutyánkat megmentették a patkányméregtől. Azonnali beavatkozással persze, egy percet se vártunk, mentünk az orvoshoz
2017. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Azonnal orvoshoz kell vinni.Ha mérget evett az nem játék.Vagy legalább hivd fel a dokit és ő el mondja hogy vidd el vagy ne és hogy mit csinálj.
2017. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

ORVOS! Bármilyen mérgezés is éri az állatot, gyorsan kell cselekedni.


Nagyon remélem, hogy elvitted orvoshoz a kutyust, és hogy nem lett semmi baja. :(

2017. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2017. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Tulajdonképpen neked minek kutyád? Ha ennyire nem érdekel a sorsa, hogy miután mérget evett te itt ülsz ölbe tett kézzel akkor miért nem keresel egy normális gazdát neki. Istenem, hogy mennyi idióta van.
2017. aug. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bár már nagyjából mindegy, azért válaszolok valamit. Nem tudom, pontosan mit jelent az, hogy 1db granulátumot evett és nem írtad le pontosan, hogy miből, ezeket a dolgokat ennél sokkal komolyabban kell venni, pontos gyártó és terméknév, pontos, értelmezhető mennyiség kell. Ezeknek a cuccoknak a csomagolásán elvileg kötelezően vannak adatok a veszélyességéről vagy a biztonsági adatlap elérhetőségéről, el kell olvasni mindent, amit lehet, értelmesen kell hozzáállni a problémához, nem egy félig összehányt kérdést kiírni a gyakorikérdésekre, hogy majdcsak megoldja valaki, aztán közben a szerencsétlen kutya meg vagy belehal vagy nem. Ha nem megy, akkor azonnal elvinni állatorvoshoz és ő megoldja pénzért, mert neki elég esze van hozzá.


Ez a Vegyimester láthatóan egy kereskedelmi cég, nemigen gyárt semmit. A honlapjukon elérhetőek a forgalmazott termékek biztonsági adatlapjai, a BROS rágcsálóirtó szer hatóanyaga bromadiolon véralvadásgátló, baromi kicsi, 0,005% koncentrációban, az LD50 kutyákra 8,1 mg testtömegkilogrammonként, tehát egy mondjuk 30 kilós kutyának konkrétan majdnem 5 kilót kell elvileg felzabálnia belőle ahhoz, hogy jó eséllyel meghaljon. Ennél kevesebbe is belehalhat, de az azért nem valószínű, hogy mondjuk a századrészébe is. HA EZT ETTE. Az ellenszer K1 vitamin.

2017. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti... Honnan szedted te okos, azt, hogy én ölbetett kézzel ülök? Meg hogy utálom a kutyáimat? Képzeld te retardált felhívtam az állatorvos, azt mondta ekkora mennyiségtől semmi baja nem lesz, nem is lett, már 22 órája figyelgetjük, ugyanolyan, mint eddig. Ennyiből te megállapítottad, hogy én utálom az állataimat? Én vagyok az idiót@? Persze,végülis én ítélkezek emberek felett, úgy, hogy semmit nem tudok. Van 3 kutyám, 3 macskám, 2 lovam, sorolhatnám még hány állatot tartunk el a családdal, fele mentett, irigylésre méltó sorssal. Szóval tudatlanul ne irogass, mert a végén te leszel az idiót@. :) Köszönöm mindenkinek, aki segítő jellegű választ írt... Ismétlem, a kutyának semmi baja:)
2017. aug. 18. 11:16
 10/12 A kérdező kommentje:
5 napja semmi baja a kutyának, csak azért írom, ha valaki más így jár nem kell egyből orvoshoz rohangálni. (Persze, ha sokat evett, kell az orvos)
2017. aug. 21. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!