Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan négy éves lány...

Van egy lassan négy éves lány törpe tacskónk és pároztatni szeretnén. Mit kell tudni a pároztatásról?

Figyelt kérdés
Most már három napja tüzel a kutyusom, és azt mondták, hogy a 10. napon kell pároztatni. És sokan írták, hogy elkell elötte vinni állat orvoshoz és veszélyes lehet az anyának a szülés mert nem tudja, hogy mit csináljon és el is pusztulhat. És ha valami baja történe az én kis kutyusomnak bele bolondulok mert nagyon sokat jelent nekem több szempontból is. És ha van egy kis esély is, hogy valami baja legyen akkor nem szeretném pároztatni. Illetve nem tudom, hogy számít-e, hogy egyszer se volt orvosnál és szerencsére nem is volt semmi ok rá, hogy elvigyük. Elörre is köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 18. 00:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, hogy baja lesz, főleg ha nem értesz hozzá. Inkább ivartalanítsátok, a kutyának is jobb lesz meg nektek is (nem kell egy rakat kölyöknek gazdát keresni/gondoskodni róluk).
2017. aug. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen van rá esély, hogy baja lesz a kutyának, a vemhesség és az ellés során is felmerülhetnek komplikációk, amik akár a kutya halálához is vezethetnek. A folyamatos állatorvosi felügyelet csökkenti a kockázatot, de így is előfordulhatnak fertőzések, vérmérgezés, sérülések vajúdás közben. Nem árt tudni, hogy a tacskó gerincét különösen megterheli a vemhesség. Ezek olyan kockázatok, amiket csak egy kiemelkedő küllemű, törzskönyves, tenyészszemlés, kiállítási címekkel rendelkező szuka esetében érdemes vállalni, hiszen az ő kölykei a fajta legjobb tulajdonságait viszik majd tovább. Ha a te kutyusod nem ilyen, "csak" egy imádott házikedvenc, és csak érzelmi okokból szeretnél tőle kölyköket, akkor én nem javasolnám a pároztatást, mert túlságosan megterheli az anyakutya szervezetét a vemhesség és szoptatás, és túlságosan nagyok a veszélyei. Ha mégis a pároztatás mellett döntenél, akkor viszont mindenképp vidd el előtte állatorvoshoz a kutyát, és vizsgáltasd ki, az ellés idejére pedig tartsd készenlétben a doki telefonszámát. Viszont ha úgy érzed, nem tudnád elviselni a kutyád elvesztését, akkor nem érdemes ebbe belevágnod, mert igenis vannak kockázatok.
2017. aug. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem volt már állatorvosnál, mivel oltásokkal, chippel rendelkeznie kell...

De egyébként tacskónál én biztos nem vállalnám be, az előző válaszolók leírták miért. Az is lehet, hogy császározni kellene a szülésnél. És a kölykökkel mit csinálsz?

2017. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sem volt orvosnál? Akkor chip sincs benne és az évi kötelező veszettség oltást sem kapja meg???
2017. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell tudni, hogy ha nem értesz hozzá (értsd: nem vagy tenyésztő), akkor ne szaporítsd! Nem értesz gondolom a genetikázhoz és az örókletes betegségekhez, ahogy ahhoz sem, hogy mi alapján kell egy kutyát kizárni a tenyésztésből. Tovább rontod a vérvonalat és gyártasz egy csomó standardnak nem megfelelő, beteges kiskutyát. Ráadásul az anyának is baja lehet. Ha annyira oda vagy a kutyádért, akkor ivartalanítod mert ez a legjobb amit tehetsz vele.


Nem mellékesen jegyzem meg, hogy a tenyésztő (mert gondolom onnan vetted és nem egy 30.000 forintos amúgy is szaporított kutyát akarsz továbbpároztatni) nem is engedi, hogy pároztasd. Pont azért, hogy ne rontsd a vérvonalát...

2017. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát egy mondjuk ismerőstől lett véve 20.000 ft volt és lattam az anya kutyát is meg a többi kis kutyust is és egézségesek voltak teljesen. Az én kutyusomnak sincs semmi baja élet vidám a leg fitteb, boldogabb. Viszon akivel pároztatni szeretnénk úgy szintén törpe tacsi mint az enyém vagyis teljesen faj tiszta lennének a kicsik. Illetve azt nem tudom, hogy általánosságba mennyi kis kutyus születne, és egyet kell adni a fiú kutyus gazdijának illetve egyet meg szeretnénk tartani és a többit sajnos eladnánk valószínűleg. Nyilván elötte megnézetnénk állatorvossal és hát felvetettem a családomnak, hogy nem kéne de nagyon ragaszkodnak, hogy pároztassuk mert az se tesz jót neki, hogy nem lehet kiskutyája mert már ál vemhes is volt vagyis mi (én még annyira nem mert féltem) úgy állunk hozzá, hogy ez természetes mert a kutyák is szülnek és nem lesz semmi bajuk és a mi kutyusunk is valahogy megszületett. És nem olyan kutyus akit elhanyagolunk nagyon vigyázunk rá tisztán is tartjuk vagyis fürdetjük rendesen étkezik és rendes mennyiséget kap utánna azt le is mozogja meg benti illetve kinti is ahogy kedve tartja melyiket valassza nyilván télen mindig bent van de nyáron is szokott ne, hogy valami baja legyen ebbe a nagy kánikulába mert végülis olyan mintha egy bunda kabát lenne rajta.
2017. aug. 18. 22:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ti sík h*lyék vagytok, már bocs....

A te kutyád nem fajtatiszta. De még azt sem tudod mi a különbség a fajtiszta és a fajtatiszta szavak között.

Szóval a te kutyád nem fajtatiszta. Hogy miért? 20 ezer forintért egy tenyésztő sem adja a kutyáját. Gondolom törzskönyve sincs, hivatalosan pedig csakis a törzskönyves kutyák számítanak fajtatisztának, mivel a törzskönyv olyan, mint egy személyigazolvány. Lennie kell egy tenyésztő által adott névnek, ami utal a kennel nevére is. Ott kell lennie, hogy milyen betegségek vannak nála szűrve, és a szülők neve. Gondolom ilyenről nem is hallottál. Honnan tudod, hogy egészségesek? A szaporító ismerősöd szűrte őket betegségekre? Honnan tudod, hogy nem hordoz a kutyád valamilyen örökölhető betegséget?


És ha a másik kutya is "fajtatiszta"? Attól még nem vagy hivatalosan elfogadott tenyésztő, a te kutyád biztos, hogy nem rendelkezik a fajtatisztaságát igazoló törzskönyvvel, és mint mondtam, törzskönyv nélkül nem nevezhető fajtatisztának. Főleg nem ,ha már a szüleinek sincs törzskönyve.


És nem, nem kell a kutyának, hogy szüljön. Ez baromság. Ahogy az is, hogy meg kell tapasztalnia az anyaság örömeit. A kutyák ösztönből szaporodnak ,nem azért, mert kölyköket szeretnének. Kölyköket sajnos a gazdájuk szeretne, és kizsákmányolja őket, meg sem tudják akadályozni, hogy ne kelljen szülniük. A párosodás stresszel és fájdalommal jár, a vemhesség és a kölykök szoptatása pedig leterheli a kutya szervezetét, pláne, hogy mint írták, a gerincének sem tesz jót.


Úgyhogy hajrá ivartalanítani. Szerintem nagyon kevés eszednek kell lennie, ha még ezek után is ki akarod ennek tenni a "szeretett" kutyádat. De a te dolgod, csak ne kezdj el hisztizni, ha baja lesz. Mi szóltunk.

2017. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jaj de cuki vagy de csak szólok, hogy van törzskönyveztetve és milyen módon van neked képed le hülyézni? még szerencsére az én családom a legjobb tudod mért mert nem vagyunk illetlenek mint mondjuk te. Vagyis húzd vissza a pofádat amit nem tudom honnan szedted de amúgy szerinted a nők nem ezt élik meg ezért gyanítom, hogy fiú lehetsz azok Ilyen parasztok mint te. Ez egy természetes dolog, hogy kiskutyák szülessenek ha nem lenne természetes akkor nem lennének kutyák. Ellehet gondolkodni a hülyeségekről amit írtál.
2017. aug. 18. 23:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok, de köszi. Látszik a tipikus beszűkült felfogás. Nincs nagy pofám, csak idegesít, ha egy állat gazdája azt hiszi igaza van, pedig csak falusi legendák, de nincs bennük logika. Azt mondtad, hogy ha egy kis esély is van arra, hogy baja legyen, nem pároztatod, mert ha baja lesz, belebolondulsz. Leírtuk, hogy baja lehet, de te akkor is erősködsz és meg akarod magyarázni, hogy egy 20 ezres kutyának van törzskönyve. Ezt nehéz elhinni.


De te tudod, nem kell vitatkozni, ha nem tetszenek a tények, szevasz, pároztasd a kutyádat.

2017. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak az "imádott" kutyádért állok ki.
2017. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!