Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Royal Canin Anallergenic...

A Royal Canin Anallergenic táp megéri? Ti mivel etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

A kutyámnak valószínűleg ételallergiája van. Az orvos a Royal Canin Anallergenic tápot javasolta, mondván, hogy ebben csak tollfehérje van. Megnéztem az összetevőit, és a kukoricakeményítőtől a szójaolajig van benne egy csomó minden. A fehérjetartalma pedig csak 18%.

A kukoricakeményítőre, kókuszolajra, halolajra, állati zsírsavakra, körömviráglisztre nem lehet allergiás?


Munkakutyáról van szó, 50 kilós rottweiler, így nem tudom, a 4kg-s kis táp mennyi ideig lenne elég... (és hát ez a táp rohadt drága)



2017. aug. 18. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Brit Prémium sport al etetem. De nem allergiás. 2 éves Staff
2017. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok orvos de azt jobb ha tudod, hogy sok rendelőnek és orvosnak származik haszna a Roya Canin reklámozásból, eladásból. Nem véletlenül van tele sok rendelő RC szorólapokkal és néha adnak RC márkajelzéses ajándékokat is. Ebből kifolyólag nagyobb eséllyel ajánlja ezt a márkát, bármennyire is távol áll a jó minőségtől.


Ha mindenképpen gyógytáp kell akkor szerintem inkább ezt: [link]


Viszont én valószínűleg elvinném egy másik orvoshoz is kivizsgáltatni, esetleg ha többet tudok az allergiáról akkor megpróbálnám más hyproallergén prémiumtáppal az etetést vagy áttérnék BARF, mivel sokszor nem is magára a húsra vagy hússzármazékokra allergiás hanem a mellette lévő adalékanyagokra. Meg persze az sem mindegy, hogy friss színhúst kap vagy darált csirke csőr, láb, fej masszából készült adalékanyagokkal telepakolt valamit.

2017. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnézem a Farminás tápokat is.
2017. aug. 18. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a Royal Canin fb oldalán ezt írták:

"Az Anallergenic és a Hypoallergenic tápjaink ugyanazon elv mentén lettek kifejlesztve. Ezek az eledelek az eleség által kiváltott nemkívánatos reakciókat szüntetik meg. Az eleségallergia súlyos betegség. Annak következménye, hogy a szervezet összetéveszti a nagy fehérjemolekulákat a káros fertőző molekulákkal, majd gyulladáskeltő molekulákat szabadít fel azok elpusztítása céljából. Mindkét terméknél a fehérjét molekula szintig hidrolizálják – azaz „nagyon apró darabokra” hasítják. Ez megakadályozza az immunsejteket abban, hogy felismerjék a fehérjemolekulákat, ugyanakkor megmarad a kitűnő emészthetőség. Ez a megoldás a jelenleg ismert legbiztonságosabb módszer a táplálék kiváltotta nemkívánatos reakciók megelőzésére bármely állat esetében. Ugyanezt alkalmazzák az allergiás csecsemők tejpótlóiban is!

Az Anallergenic tápunk a gyártás több szakaszában többször is ellenőrzése kerül, valamint egy olyan csarnokban, gyártósoron készül ahol semmilyen más terméket nem gyártanak. Ezáltal egy nagyon „tiszta” tápról beszélhetünk."

Szóval kicsit nem értem, hogy miért rögtön a (baromi drága) anallergenic-et javasolták. Mi a hypoallergenic-et vettük meg és a kutyám azóta magára szedett 1-2 kilót, csillog a szőre, jobban van, a kakija is sokkal kevesebb és nem büdös.

Már két éves, rengeteg próbálkozás van mögöttünk, volt nyersetetés, főzés, Acana, halas táp, amit akarsz. Hipoallergén tápból a Trovet-et vettük meg és nem volt jó.

2017. szept. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a Farmina érdekes.

[link]


[link]


[link] (70 százalék krumpli)


[link] (70 százalék rizs)


De kétségkívül ízléses a csomagolása. :9

2017. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!