Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlotok?

Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Mamám nagyon szeretne kutyust,de nem tudja pontosan,hogy milyet szeretne.Annyit biztos,hogy kistestű legyen és hosszú szőre :D

Panelban laknak,szóval benti kutyus lenne.Mamám eléggé energikus és állandóan vele lenne(mennének sétálni,játszanának).

Én valami hasonlóan energikus kutyusra gondoltam,ami igényli a törődést,mert Mama unatkozik otthon :D

Tatám a tv előtt ül Mama meg menne mindenfelé,csak ne kelljen otthon ülnie.


Szóval valami szerethető,ragaszkodó,aktív,pici hosszú szőrű,aranyos kutyafajtát keresek.

Nekünk egy keverék kutyusunk van(Havanese keverék,eléggé hasonlít,de biztos,hogy nem fajtiszta).Szíve szerint a mi kutyánkat vinné el,de nem tudjuk odaadni neki,mert nagyon szeretjük.

A személyisége nagyon tetszik neki(még Tatámnak is),alig bírták otthagyni,mikor menniük kellett :D


Milyen kutyafajtát ajánlotok ?

Egyébként a pakliban a menhely is benne van,mert Mamám nem nagyon szeretne tenyésztőtől venni.Nem tudom miért,a pénz nem gond,de ő nem akar tenyésztőtől.


A segítséget köszönöm !



2017. aug. 18. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
A kistestű terrierek kifejezetten jók tudnak lenni idős emberekkel. A westie hosszúszőrű értelmes és nagyon ragaszkodó. Menhelyen tuti találtok valami kistestű terriert :)
2017. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Palotapincsi
2017. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben elmennék néhány menhelyre, körülnéznék, és választanék egy aranyos kis keveréket, lehetőleg felnőttet, mert annak már ismerni lehet a személyiségét is. Ha nem szeretne tenyésztőtől, akkor mindenképp a menhely a legjobb megoldás, nem szerencsés dolog pénzt kiadni beteges fajtajellegű keverékre.
2017. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A menhely tökéletes választás, igaza van a mamádnak.

Menjetek el egy vagy több menhelyre is, biztos vagyok benne, hogy megtalálja a mamád a társát :)

2017. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnél az örökletes betegségekre szűrve vannak a kutyák. Ha a pénz nem gond, akkor mindenképp a tenyésztőt javaslom. A menhelyes kutyáknal csak az a biztos, hogy akkor épp egészségesek. A mama nem ért a kutyavásárláshoz. Keress meg privátban és megpróbálok segíteni!
2017. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mindenképpen a Yorkit/Yorkshire terriert ajánlom.Egy kis pici kutyus,amilyen mamádnak megfelelne.A szőrét lehet földig érőre is növeszteni(álltalában ilyen szőrrel kiállításra viszik).Nagyon aranyos,kedves,szeret játszani,energiabomba,ragaszkodik sz emberhez.Én mindenképp egy yorkit ajánlanék neki.
2017. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!