Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés előjele?

Tüzelés előjele?

Figyelt kérdés

Életem első szuka kutyája van nálam - ideiglenesen csak. Egy kan kutyám van, neten láttam hirdetésben kerestek helyet és úgy döntöttem bevállalom.

6-8hónapos lehet. A kan kutyám ma egész nagy érdeklődést mutatott iránta, konkrétan maga alá húzta vagy 10x, de csak amíg rá nem szóltam. Egyébként ivartalan, szóval nem lenne "baleset".

A szuka nemi szervéből fehér (!) váladék jött, vér sehol.

Ez lehet tüzelés, vagy vigyük orvoshoz, mert ez nem normális dolog?


Bocsi,ha alapvető kérdést tettem fel és nem tudom rá a választ.


2017. aug. 18. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
ha büdös akkor az genny lesz ami nem jó, megérné elvinni orvoshoz. Amúgy ha a kan ivartalan, párzás céljából nem szabadna a szukára másznia, dominanciából viszont annál inkább. Ha mégsem domináns a kutyád és azelőtt ilyet nem csinált ,akkor őt is megnézetném mert nem biztos hogy megfelelően lett ivartalanítva. Egy ivartalan kutyában nincsennek szaporodásra késztető hormonok.
2017. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jó orvosi rendelőben lett műtve, a város egyik legjobbjában. De egyébként rámászik a tüzelőkre. És nem domináns,kutyasuliban és futtatóban sem csinált még soha ilyet....

Nem büdös a váladék.

Azon gondolkozok még, hogy nem-e jöhetett be valami kan az udvarra és khm jöttek össze... sajnos elég sok kutya szokott mászkálni az utcán és a nagyon leleményesek akár átbújhatnak (kis termetűek) a kerítésen, vagy a nagyok átugorhatják azt.

2017. aug. 18. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
megvan duzzadva a pérája? ha nincs akkor kétlem hogy felcsinálták.
2017. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nekem is egy pár éves szuka kutyusom van, és a kutyatenyésztő szavai, valamint a saját tapasztalatom alapján szeretnék válaszolni. Ha fehéres váladék van a kutya nemi szervén, az utalhat több dologra is, amit állatorvossal érdemes megnézetni, de az is elképzelhető, hogy csak odaszáradt pisi (ilyen nálunk is előfordul), és ez tudtommal nem utal tüzelésre. A szuka kutyáknál a tüzelés jele nem csak a vérzés, hanem az is, hogy megduzzad a nemi szervük, akár kétszeresére is, és előfordul, hogy a viselkedésükben azt lehet tapasztalni, hogyha nyitva hagyod a kaput, vagy ahol tartva van, akkor szeretne kiszökni, mert hajtják a hormonjai, hogy párosodni tudjon.
2017. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Nincs duzzadás, kicsit mintha piros lenne, de megmondom őszintén, eddig nem vizsgálgattam ilyen közelről :D

Remélem nincs semmi, holnap figyelem, leghamarabb úgy is csak hétfőn van rendelés, kivéve ha sürgős..

2017. aug. 18. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!