Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huksy kiskutyát szeretnék...

Rizsa19 kérdése:

Huksy kiskutyát szeretnék vásárolni szeretnék pár tanácsot kéri, és hogy honnan érdemes venni?

Figyelt kérdés
Először is mindenképp tenyésztőtől szeretnék venni kiskutyát! Ha valaki tud egy jó tenyésztőt akkor az elérhetőségét megköszönöm.Másodszor olvastam elég sokat a fajta után.Sokan írták, hogy fárasztani kell és hogy a szőrét vedli eléggé.Személyes tapasztalatokat szeretnék még kérni.És olvastam, hogy sok olyan van akit túl ad rajtuk mert ilyenek meg olyanok.Én nem vagyok ilyen!! Kis korom óta mindig volt kutyánk/kutyám, és állatbarát vagyok nem tennék ki rossznak semmilyen állatot!

2017. aug. 20. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztőket pl. itt találsz: [link]


Itt pedig minden érdemi infot elolvashatsz róluk vásárlás előtt:

[link]

2017. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem huskym van. Napi 10km-t tekerünk az erdőben. Utána még az agyát fárasztom. Ez a fajta egy élet stílus. Jól gondold meg.
2017. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg magadtól a következőket:

Sokat túrázok, esetleg futok vagy biciklizek?

Sok időt töltök a természetben?

Van kertem?

Van napi 3-4 órám, hogy nem csak testileg hanem agyilag is lefárasszam a kutyámat?

Ha a feltett kérdések közül a legtöbbre igen a válasz akkor belevághatsz a Husky tartásába.


Érdemes alaposan elolvasni a fajta jellemzésé!

A fajtaleírás a szibériai huskyt barátságos, jámbor, figyelmes, közvetlen és idegenekkel, más kutyákkal szemben sem bizalmatlan vagy agresszív kutyaként jellemzi. A felnőtt kutyától bizonyos fokú méltóság és visszahúzódás várható. A szibériai husky nem rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amelyek alkalmassá tennék őt betörők távol tartására vagy elűzésére. Azokat a vendégeket - legyenek azok várt vagy nem várt személyek - akiket kedvel, barátságosan üdvözli, a többieket azonban nem veszi figyelembe. Házőrző kutyának nem alkalmas. Önálló jelleme miatt inkább jó pajtás, feltéve, ha kölyökként megtanul engedelmes alattvalóként beilleszkedni a családba - a falkába. Vasfegyelem nem várható el a szibériai huskytól, mivel hiányzik belőle a sok kutyafajtára jellemző behódolási hajlam. A családon belül saját magának keresi meg azt a személyt, akinek engedelmeskedik - gyakran meglepetést okozva azoknak, akik el szeretnék nyerni a szeretetét. Azonban ez a kutya nem csak egyetlen emberhez ragaszkodik, mint például a Chow-Chow. A családot falkájának tekinti, azonban hogy ebben milyen helyet foglaljon el, azt az "embereinek" kell meghatároznia.


Fontos: a szibériai huskynak szüksége van társaságra és sok mozgásra!


Ha kielégítik igényeit, és mind testileg, mind szellemileg ösztönzik, akkor a szibériai husky igen strapabíró kutya. Állandóan kíváncsi és vállalkozó kedvű, és szereti, ha elkíséri a gazdáját természetjárásra, legyen az akár hosszú gyalogtúra vagy megfelelő terepen történő kerékpár- illetve sítúra. Ha azonban nem szentelünk elég figyelmet a szibériai huskyra és nem biztosítunk számára elegendő mozgást, akkor hamar unatkozni kezd, és kellemetlenné válhat. Ilyenkor fordul elő az, hogy megpróbál kitörni a kertből, vagy a szomszédot dühítve "üvöltve panaszolja el bánatát", kiássa a veteményt, vagy feje tetejére fordítja a lakást. Pontosan mozgásigényével összhangban meg kell említenünk a szibériai husky még egy tulajdonságát: az e fajtához tartozó sok kutyában megvan a vadászösztön. Ezt a szánhúzó kutyák sportoltatásában a kutyák falkában (illetve a fogatban történő) futásban lelt örömük részeként használják ki.


Fontos: alapvetően az összes szabadban történő tevékenység közben a huskyt pórázon kell tartani. Ez azért szükséges, mert rendkívül csekély e fajta azon képviselőinek száma, amelyeket bármilyen terepen szabadon futkározni lehet hagyni.


Mindenkinek tehát, aki úgy dönt, hogy ilyen kutyát vásárol, el kell szánnia magát arra, hogy a jövőben naponta néhány órát bármilyen időben kutyájával együtt a szabadban töltsön - tempós gyaloglással, futással, kerékpározással vagy hóban, akár hosszú távsíeléssel egybekötve.


Sajnos tenyésztőt javasolni nem tudok itthon, de érdemes felkeresni a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületét és tájékozódni a kenelekről, aztán a szánhúzó kutyás fórumokon rákérdezni az adott kenelre.

2017. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az off miatt, de mi a fene ez a husky mánia mostanában? Oké, én is most fogok majd venni, de én minimum tíz éve készülök már rá és mostantól anyagilag és időben is tudok neki mindent biztosítani. Egyébként meg az előzők mindent elmondtak, ha komolyan képes vagy felvenni egy ilyen életvitelt, akkor hajrá! :)
2017. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem sem most pattant ki a fejemből az ötlet! :) Rég óta készülök rá én is és tudom mivel jár.
2017. aug. 23. 11:56
 6/6 Kerdezoke válasza:

Valaki tudna nekem pár dolgot írni erre, hogy "lefárasztom az agyát" dologra? :D

köszi!

2017. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!