Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okom az aggodalomra?

Van okom az aggodalomra?

Figyelt kérdés

Kb. 3 héttel ezelőtt pórázon sétáltunk a kutyámmal, összefutottunk egy ismerősömmel és beszélgetni kezdtünk. Beszélgetés közben odarohant hozzánk egy Yorike jellegű kutyus, aki igen magas hangon ugatott az én közel 45 kg-os kutyámnak. Kerestük a gazdáját, akit meg is találtunk egy középkorú nő személyében aki éppen a zöldségessel folytatott diskurzust. Próbáltuk elhessegetni (majd a nő is próbálta magához hívni), mindenesetre a kutyám hirtelen elkapta és megrázta (az életben nem csinált előtte ilyet, rengeteget volt kutyák és gyerekek között is). Sajnos a kiskutya súlyosabban megsérült (lebénult, majd el kellett altatni, mert annyira rossz állapotba került), mi próbáltunk segíteni (álltuk az állatorvosi számlát és fuvaroztuk a kiskutyát a dokiig) amennyire tudtunk. A kutyánk eddig mindig arrébb ment illetve kerülte a konfliktust (most nem tudott, mert megvolt kötve és az egész egy másodperc tizedrésze alatt történt), reagálni sem tudtam. Az altatás után a kiskutya gazdája teljes felháborodásában fel akar minket jelenteni és el akarja érni, hogy altassák el a mi kutyánkat (soha nem fordult elő ilyen) vagy legalábbis szájkosár köteles legyen (emberre veszélyessé minősíteni). Nekünk a párommal gyermekünk fog születni és eddig teljesen megbíztam a kutyában (miért is ne tettem volna), viszont ezután az eset után teljesen elbizonytalanodtam, hogy nem lesz-e hasonlóan heves reakciója a gyereksírásra. Azelőtt és azóta sem volt hasonló eset (de meg agresszió jele sem), pedig játszott más kutyákkal és volt emberi társaságban is.


Még van időnk a gyermek születéséig, de a baba lesz az első. A kutyusunkat nagyon szeretjük és nem is szeretnénk megválni tőle, de nem szeretnénk kockáztatni. Beszéltünk trénerekkel(illetve megmutattuk a kutyát) ők sem fedeztek fel semmi olyat ami aggodalomra adna okot, azt mondták, de nyilván 100%-ra ők sem állították, hogy nem fog gondot okozni. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk (társasházban lakunk, de ha kertesbe laknánk se szeretném elszeparálni a kutyát tőlünk). A leendő gyerekszobába sosem mehetett be (előtte a mi hálószobánk volt) és nem is megy sosem, talán ez a fajta minimális szeparáció megoldás lehet? Volt valaki hasonló helyzetben? A válaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 20. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Yorkie gazdájának semmi joga nincs szólni, mivel az ő kutyája ment a tiedhez. A babával pedig úgy sem lehet jó ideig egyedül, szerintem meg fogja érteni, hogy nagyon óvatosnak kell lennie a közelében. Én nem aggódnék, ha ember felé nem mutat agressziót:)
2017. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ketten nem voltatok képesek elhajtani az alig pár kilós kis vakarcsot?


Ilyenért nem fognak altatni kutyát. A hölgy is szálljon magába, mert póráz nélkül volt a kutyája.

A lényegesebb dolog inkább az, hogy elveszett a bizalmad a kutya iránt. Ha már felmerült benned, hogy képes lenne bántani a leendő gyermekedet, soha az életben nem fogsz már teljesen megbízni a kutyádban.

2017. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem semmi okod az aggodalomra. A nő hibája volt az egész, hogy őszinte legyek én se nem álltam volna a kutyája számláját, se nem fuvaroztam volna, mert ő nem tartotta be a legalapvetőbb szabályt, miszerint kutyát köteles pórázon sétáltatni, és ezt nyugodtan meg is mondhatod neki ha még lenne valami mondanivalója.


A baba miatt ne aggódjatok, ez egy szélsőséges eset volt és szerintem nem lehet egy vonalra vonni azzal hogy milyen lenne egy babával. Természetesen (mint ahogy semmilyen, még a legjámborabb kutyát se) nem hagyhatjátok egyedül a gyerekkel, de úgy gondolom hogy ez egy normális kutya aki megvédte magát egy idegesítő kötözködő kutyától aki azért pusztult el mert ennyivel kisebb nála.

2017. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2: Mivel ez az eshetőség fel sem merült bennem (mármint az ölés), nyilván próbáltuk elzavarni, de normális ember nem rúg oldalba egy másik kutyát csak mert idegesítő, még ha az "idióta" is. Hozzáteszem próbáltuk elhajtani ("Próbáltuk elhessegetni" mint írtam is), de odébb szaladt és visszajött.


A bizalmam inkább megrendült, semmint elveszett. Imádom a kutyám, de az biztos, hogy többet nem engedem labilis kistestű kutyák közelébe az életben sosem. Persze hazudnék, ha nem lenne bennem némi feszengés most már mikor másik kutyával találkozunk, de az eset óta semmi nem történt.

2017. aug. 20. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek és idegesítő kiskutya nagyon más tészta. Normálisan szocializált kutya nagyon könnyen rájön, hogy a csecsemő a falkavezér "kölyke", és esze ágában sincs bántani. (Persze ettől még sose hagyjuk kettesben vele.) Ha a kutya úgyse mehet majd be a kicsi szobájába, akkor szerintem nincs ok az aggodalomra, nyilván később is felügyelni fogod a kutyát a gyerek társaságában, és feltűnik, ha agresszió jelét mutatja. Mielőtt megszületik a baba, érdemes lenne másik csecsemőt "bemutatni" a kutyádnak, hogy lásd, hogy reagál, és tudd, hogy nagyjából mire számíthatsz. De én nem aggódnék. Még ha más kutyákkal mindig agresszív lenne is a kutyád, a gyerekre nézve az sem jelentene semmit.
2017. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs okod aggodalomra.

A kutyád csak megvédte magát, és téged. Nyilván nem ölni akart, csak az erőviszonyok egyenlőtlensége miatt járt így a másik kutyus. Sajnálom szegényt, hogy ilyen gazdája volt...


A babákat amúgy sem szabad egyedül hagyni semmilyen kutyával sem. Felügyelet mellett pedig nem fogja bántani, hiszen a falka tagjának tekinti majd őt is (veletek él, és rajta lesz a ti szagotok is). Eleinte figyelni kell hogy hogy viselkedik a baba körül, hogy reagál bizonyos mozdulataira és hangjaira, és ha valamit rosszul csinál akkor fegyelmezni kell. Így hamar meg fogja érteni majd a szabályokat. Ha nagyon aggódtok akár szájkosár is lehet rajta eleinte amikor együtt vannak, úgy biztos nem tudja megharapni, de inni pl. tud benne. Hamar összeszoknak majd, és ha kicsit nagyobbacska lesz a gyerkőc akkor már nem lesz gond az együttléttel.


Amúgy nem jelenthet fel, legalábbis nem lesz semmi értelme, mert ő volt szabálytalan, közterületen ugyanis muszáj a póráz a kutyára. Konkrétan megtámadott titeket, úgyhogy önvédelem volt ez a kutyád részéről. Ha tényleg feljelentést tesz akkor kereshetsz szemtanúkat, akik látták hogy mi történt pontosan.

Nem lett volna egyébként kötelességetek fizetni és fuvarozni a kutyát, iszonyat jófejség volt a részetekről, hogy mégis megtettétek, éppen ezért is felháborító a nő pofátlansága, hogy még neki áll feljebb, holott az ő hibája volt az egész.

2017. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!