Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene kutya választá...

Valaki segítene kutya választásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát de nem tudom hogy milyen kutyát válasszak.Nagy testű, barátságos, könnyen tanítható kutyát keresek. Előtte már volt kettő kutyám is tehát nem ő lesz az első kutyám. Ti milyen fajta kutyát javasoltok? Én eddig az Akita inu kutyát néztem de nem tudom hogy kijön e az állatokkal

2017. aug. 21. 10:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Eddig volt egy tacskóm és egy golden retrieverem is
2017. aug. 21. 10:20
 2/19 anonim ***** válasza:
Lakásban vagy házban élne? Mennyi időt tudnál fordítani rá naponta? Mennyit vinnéd sétálni? Mennétek kutyasuliba?
2017. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom velük, de úgy hallottam, az akita inunak rossz a természete.
2017. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Hahahahaaaa könnyen tanítható kutyát szeretnél, es te az Aktia Inura gondoltál?!?!? Najoo kicsit olvass utána
2017. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, egyébként én a németjuhászt ajánlanám, vagy ha nem szeretnél annyira nagy kutyust, es bejárása lenne a házba, akkor vizslák.
2017. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeken is lehet érdemes lenne körbenézni! A keverék kutyák mindig szívósabbak.
2017. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az akita pont nem könnyen tanítható, és más állatokkal is nehezebben jön ki, mint egy másik fajta. Erős benne a vadászösztön.

A fajtaajánláshoz néhány dolgot még kellene írnod:

- mennyi pénzt szánnál a vételárra?

- csak lakásban, csak udvaron, vagy kertes házban kinti-benti tartásban lenne a kutya?

- tervezel-e vele valamilyen kutyás sportot, kutyasulit?

- nagyjából mennyi időt tudnál naponta minimum rászánni?

2017. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Retrieverek, vizslák, skót juhász, vagy ha még nagyonn testű, akkor a berni pásztor, bernáthegyi, újfundlandi és társaiban érdemes gondolkozni.


Az akita nem jön ki jól más állatokkal, nagyon nehéz tanítani, még nehezebb nevelni és tartani. A leírt jellemzők közül csak az igaz rá, hogy nagy testű. Jó lenne, ha egyszer eljutnánk odáig, hogy az emberek nem küllem és filmek miatt, divatból akarnak kutyát tartani.

2017. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy az akitát nehéz tanítani. Engem igazából a kinézete fogott meg. Ha jó idő van akkor mindig vinném sétálni 1-2 órára és sokat tudnék vele foglalkozni.Kinti kutya lenne. Az akitán kívül még a berni pásztorra is gondoltam
2017. aug. 21. 10:45
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem bölcs döntés kinézet alapján fajtát választani. De te tudod.
2017. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!