Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? 1 hete vásároltam...

Mit tehetek? 1 hete vásároltam a rottweiler kiskutyámat törzskönyvvel mindennel együtt

Figyelt kérdés
Ma az állatorvosnál kiderült hogy köldöksèrve van.A tenyèsztőre rávasalhatok emiatt valamit? Egy szóval sem mondta,hogy sèrve van a kutyának.

2017. aug. 21. 10:45
1 2
 1/17 Kiss Éva Judit ***** válasza:
14%

Nem az eladó szülte. Bár ezt Te is tudod. Nyilván jóindulatúan megkérdezheted tőle, hogy hogy hogy nem vette észre, de ne feledd, biztosan nem olyan tenyésztőtől vetted, aki több tíz, vagy akár százerres gategóriában adta el neked a kicsit.

Azaz nincs szűrve semmi ellen: pl. displasia stb.


Ha nem fizet neked érte, akkor neked kell eldönteni, szereted-e őt annyira, hogy gyorsan megműteted, hogy ne szenvedjen, vagy lesz@rod, és a pénz irányában menve visszaadod, újabb traumát okozva neki, hogy kézről kézre jár.

2017. aug. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szegényke!:(

Milyen tenyészetből vetted?

Ha szaporítótól negyedáron, akkor esélytelen.

Ha neves tenyésztőtől (bár kétlem, mert az nem adta volna így oda) akkor a tenyészete jó hírneve miatt finanszírozni fogja a műtétet.

Műttesd meg, mert fájdalmai vannak és ha kizáródik elpusztul!

2017. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
120 ezerèrt vásároltam a kutyát.Ezèrt egy kicsit felháborit de termèszetesen megműtettem mikor ivartalanítani fogják.Szeretem.Csak ennyi pènzèrt azt hinnè az ember,hogy nem egy beteg kiskutyát kap.
2017. aug. 21. 11:00
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem emelgettétek helytelenül? Mikor mi vettük a miénket mondta a tenyésztő, hogy hogy fogjuk meg, hogy ne kapjon sérvet.
2017. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Van köldöksérv, ami nem igényel beavatkozást, visszahúzódik idővel.

Mi van a szerződésetekben? Miért nem nézed meg a kölíköt, mielőtt elhoztad?

2017. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Szanalmas ,hogy ugy kezelnek elo allatokat, mint valami targyat. :(


Es te is szanalmas vagy kerdezo. Az elso , ami eszembe jutott volna, ha megtudom, hogy beteg a kutyam, hogy mihamarabb orvoshoz vigyem.

De neked a love az elso.. ha folosleges az ilyennek allat. Ez egy allat, nem egy mosogep , amit visszavihetsz,ha valami nem tetszik rajta!!😡

2017. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok orvos,hogy lássam van-e sèrve vagy sincs.Nem egy kutyánk van,tudom a helyes emelèsèt,de nem szoktuk mivel már most 20kg 3 hónaposan.ORVOSHOZ VITTEM MIVEL VOLT MÈG EGY OLTÁSA HÁTRA.Ott derült ki ès az orvos mondta,hogy akkor megmuti amikor ki lesz ivartalanitva mivel kandur.Nem arrol van szo hogy a lovet nezem csak 120 ezer ft-ot fizettem egy kuyaert akirol ugy gondoltam egeszseges..ettol fuggetlenul szeretem a kutyat nem adom oda senkinek.Csak ha te ennyiert vennel,fel lennel haborodva.Mivel az orvos mondta,hogy ezt mar egesz kicsi koraban meg lehet allapitani.
2017. aug. 21. 11:07
 8/17 A kérdező kommentje:
Talan vegig kellene olvasni a kerdesem kedves utolso es rajonnel hogy voltunk orvosnal
2017. aug. 21. 11:09
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
"mivel kandur" :D na bazz neked kutya...
2017. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik kutyámnak is volt köldöksérve, törzskönyvvel, egészségi szűrésekkel, jó helyről véve, igaz, a tenyésztő is mondta. Műtétet nem igénylő kis sérv volt, amivel vígan elélt két évig probléma nélkül, amikor is ivartalanításkor megcsináltattuk azt is. Egyébként azt nem értem, hogy az állatorvosnál derült ki; a köldöksérv, a kicsi is, látható a kutya hasán, még hosszú szőrűnél is észreveszi az ember pocisimogatáskor, hát még egy rotinál. Vagyis: te is észrevehetted volna.

Ha kisméretű, műtétet nem feltétlenül igénylő sérvről van szó, akkor a tenyésztőre semmit nem vasalhatsz rá. Ha meg nagyobb lenne, akkor gondolom a doki sem várna nagyon a műtéttel.

2017. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!