Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek olyan,...

Volt már valakinek olyan, hogy a tenyésztő nem adta oda a törzskönyvet?

Figyelt kérdés

2014 - ben vettük a labrador kutyánkat a hajmáskér szépe kennelből, de nem mi mentünk érte , hanem egy ismerősünk. Az a helyzet, hogy állítólag a tenyésztő azt mondta, hogy nekünk kell kiváltani a törzskönyvet, érdeklődjük meg a meoesznél. Mivel nem volt előtte még fajtatiszta kutyánk, nem tudtuk hogy működik a dolog.

Érdeklődtünk a meoesz-nél, de azt mondták hogy ilyen nincs, a törzskönyvet kötelessége a tenyésztőnek átadni, és csak a tenyésztő válthatja ki , más nem.

Időközben az első oltási könyve (amiben benne volt a tenyésztő neve, meg a kennel ) elkallódott, mi meg baromira elfelejtettük a kennel nevét, így hiába próbáltuk felkeresni. Ám mostanság előkerült az első oltási könyve, amiben benne van neve, és így utánanéztem a kennelnek, viszont az email-cím nem létezik ami fel van tüntetve, telefonon még nem próbálkoztam. Ezen kívül kb semmi infó nincs róla a neten.

Más is járt már így? Mi ilyenkor a megoldás?



2017. aug. 21. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi volt a szerződésben mikor megvettétek? Sokszor kikötés hogy csak ivartalanítás után adják oda a törzskönyvet.
2017. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyával együtt adják a törzskönyvet! Te nem tudod kiváltani, csakis a tenyésztő, hiszen a szülőket se tudod igazolni stb...

Mit tegyél? Szeresd a kutyád és annyi.

2017. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Semmiféle szerződés nem volt hozzá.(Elvileg!! Hacsak nem tökítették el az ismerősök akik hozták, és azóta sem mondják meg, bár ezt kétlem ) Csak egy oltási könyvet kaptunk, semmmi más.

Persze azóta ivartalanítva lett. Ha erre hivatkozik a tenyésztő, hogy csak ivartalanítás után adja oda a tk-t , akkor is az Ő kezéből kéne megkapnom, nem nekem kell kiváltani 30-ezerért.

Bár nem tudom, hogy egy ennyi idős kutyának egyáltalán már ezt meg lehet e oldani .

2017. aug. 21. 11:48
 4/17 anonim ***** válasza:

Még 2014-ben is a tenyésztő váltotta ki a törzskönyvet az alomra.

A kennelnév nem garancia arra, valóban szerződött tagja-e a tenyésztő a MEOESZ-nek az adott évben.

Elképzelhető, abbahagyta a tenyésztést.

Már semmit nem tudsz tenni a törzskönyvért.

3 év után mit is akarsz?

2017. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Mennyiért vettétek?
2017. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok otthon az ilyenekbe, így nem tudtam hogy ennyi idő után már esélytelen kiváltani.

Kár érte.

Köszönöm a válaszokat !

2017. aug. 21. 12:20
 7/17 A kérdező kommentje:
125 ezer ft , ha jól emlékszem :) angol show típusú labrador
2017. aug. 21. 12:21
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Időpont ma 12:20

Teljesen mindegy, mennyiért vették.

Nem az ártól függ egy kutyának van-e törzskönyve, vagy nincs.

2017. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2017. aug. 21. 12:56
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús nekem ez a "tenyésztő".

Természetesen ilyen nincs, amit a MEOSZ-nél mondtak neked, az az igazság.

A kutyátok nem lett törzskönyveztetve, de így utólag már nem is lehet.

2017. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!