Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszokna még panelban a kutya?

Megszokna még panelban a kutya?

Figyelt kérdés
9 hónapos a spánielünk. Rettentő makacs, nehéz természet, minden nap küzdünk, próbálkozunk a nevelésével, ami halad is, de sajnos pl a ránk való ugrálásról nem nagyon tudtuk még leszokttni, de nem adjuk fel. :) Sajnos a férjem elhagyott minket, így hosszútávon nem tudom fenntartani a kertes házat. Most küzdök, amiben természetesen a kutyus is indok, adok magamnak egy évet, de nem vagyok túl bizakodó. Ha egy éven belül úgy döntenék, hogy panelbe költözöm a lányommal, van esély hogy megszokna még ott? Sajnos, 8-9 órát nem lennénk otthon a munka, és a lányom sulija miatt...
2017. aug. 21. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, megszokná!
2017. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, ők szunyókálnak egész nap :) reggel meg este hosszabb séta, kutyák közt..-neked is jól jön majd a társaság!!!!..legjobb gyógyír:( tudom miről beszélek....
2017. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
..esetleg kapcsold be neki a rádiót! hogy ne legyen uncsi neki..én most kamerát akarok felszerelni hogy lássam napközben mit csinál!!:)) tudod van ilyen alkalmazás, webkamera és a telefonra lehet letölteni ilyen applikációt:)...be lesz kamerázva a szoba:))
2017. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
..amúgy a legjobb társ egy másik kutyi, tudom pénz meg minden, esetleg cica:)...
2017. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze. Spánielt gondolom (remélem) eddig sem az udvaron tartottad.

Napi 4 séta szükséges neki: kora reggel, munka után rögtön, kora este egy hosszabb, más kutyákkal bandázós-lefárasztós, és késő este egy gyors pisiszünet.

2017. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Spánielt miért ne lehetne a kertben tartani? Természetesen ott él, igazi kinti kutyus. Van egy jó állapotú melléképület, amibe télen fűtöttünk neki, ott volt a háza. A házba nem jöhet be, bár sokszor beszökik ennek ellenére is, és tör-zúz...Amennyiben a panel mellett döntünk akkor gondolom, érdemes már a házba való beszoktatást elkezdeni hamarosan, bár én nem bízom meg benne, hogy egyedül hagynám egy lakásban egész nap...legalábbis egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy nem tenné tönkre az egész házat :)
2017. aug. 21. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha beszoktatod és rendesen lemozgatod akkor nem fog rongálni.

Most szoktátok sétáltatni, vagy csak úgy kint van a kertben hogy ott szaladgáljon?

Ha nem fárasztjátok le akkor azért tör zúz.

2017. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert egy gazdimániás fajtáról van szó, abszolút nem tesz jót neki, ha napi 20-22 órában ki van zárva a kertbe.


A lakásban természetesen tör-zúz mivel senki nem vette a fáradtságot, hogy megtanítsa neki, hogy kell lakásban viselkedni. Gondolj bele a lányod hány éves koráig igényelt folyamatos felügyeletet, gyerekbiztos berendezést, amíg megtanulta, hogy ne piszkálja a konnektort, ne rohangáljon ollóval a kezében, ne a falra rajzoljon a zsírkrétával, ne nyúljon semmihez az üvegboltban, soroljam még? Kutyáéknál ugyanez a helyzet, csak őket egy 2 évessel ellentétben ki lehet rakni a kertbe és rá lehet mondani, hogy jó van az ott.


A másik probléma ugye a mozgás és agyi fárasztás igénye a kutyának. Kertben sokkal könnyebben legyint az ember, hogy "hát, ás a kis rosszaság mit lehet ellene tenni" vagy "ejnye, már megint lerágta a rózsát, sebaj, majd veszünk másikat 300Ft-ért a Tescóban", de ha 300000Ft-os ülőgarnitúrán végez mély ásatásokat vagy harmadjára rágja szét a laptoptöltőt, az lényegesen nagyobb probléma. Pedig az oka mindkettőnek ugyanaz: mozgás hiány, agyi fáraszt hiány és a kutya úgy köti le magát, vezeti le a felesleges fizikai és kreatív energiáit, ahogy tudja.

Sajnos a spánielek mozgásigényét rend szerint rosszul becsülik fel az emberek: nagyon nagy, elvégre vadászkutyáról van szó. Emellett ugye szükség van kutyákkal bandázásra, tanításra-gyakorlásra, mert rém okosak.

Ha felkötitek a gatyátokat, akkor menni fog! A jót, amúgy is könnyű megszokni :)


A felugrálásról pedig annyit, hogy a kutya figyelemért ugrál. Ha ugrál és ráfigyelsz: rászólsz, lerúgod magadról stb. akkor megerősíted, mert a negatív figyelem is figyelem. A megoldás az, hogy játszós ruhában jártok ki, amint elkezd ugrálni ti szépen hátat fordítotok neki, kart karba öltve álltok, rá se néztek, mintha nem épp most ugrálna szét benneteket. Előbb-utóbb megunja és abbahagyja. No, akkor lehet felé fordulni, megsimogatni, de ekkor megint újra elkezdi és ti újra elfordultok. És ezt addig ismétlitek, amíg rájön, mi az elvárás.

Mivel spániel is, makacs is, simán előfordulhat, hogy első néhány alkalommal fél óráig ott pattog nektek, mit kecskeszar a deszkán. Sőt, arra is számítsatok, hogy próbálkozni fog: hogy ez most egyszeri alkalom volt? és hétfő reggel is ez a helyzet, amikor rohansz munkába? és még szombaton is? és a szomszéd nénivel is, amikor átjön? De érezhetően egyre hamarabb fogja abbahagyni az ugrálást.

2017. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem nem spánielem van, hanem bichonom. Mi nagyon sokat költözködtünk. A kutyi panelban nőtt fel, utána társasház, majd kertvárosi ház, most megint panel mióta elköltöztem otthonról, de novembertől lehet, ismét kertes ház lesz ha összejön. Simán meg tudja szokni, ha odafigyeltek rá és biztosítjátok neki a megfelelő mozgást. Szerintem rossz ötlet volt nem beengedni a lakásba. Foglalkozni kell velük, nem is keveset. Itt is van egy spániel, ki van rakva a kertbe, senki nem törődik vele és ezért folyton megszökik, keresi a kutyák és emberek társaságát. Ha tényleg lesz vele foglalkozva, tanítva, akkor még talán jobban is fogja majd szeretni a bent létet :) Az előző válaszolóra pedig hallgass, egy kiváló módszert ajánlott neked, szerintem biztos beválik majd.
2017. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!