Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszokatni a...

Hogyan tudnám leszokatni a kutyámat a harapgálásról?

Figyelt kérdés
3 hónapos boxer kiskutyám folyton a lábamat harapgálja, illetve a papucsomat stb. Játékból teszi, de néha már nagyon fáj és sebet is ejt. Oda csapok neki, határozottan felszólítom hogy NEM! de nem értem még el vele semmit. Türelmesebb legyek? Annyira nem akarom bántani, de néha már nagyon idegesítő hogy nem hagy békén.
2017. aug. 21. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Azzal hogy odacsapsz csak még jobban beindul szerintem. Inkább csak szólj rá és lökd el magadtól és hagyd ott, hogy tudja hogy rosszat csinált. Ha meg rászólsz és abbahagyja adj neki jutalomfalatot.
2017. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Fizikailag akadályozd meg, hogy téged harapjon. Fogd meg, fog le, csukd össze a pofáját.

Ezenkívül játssz vele olyan játékokkal, amin kiélheti a harapdálási ösztönét. Kötélhúzás, rongyhúzás, zsinóros labda stb. Előbb-utóbb, ha következetes vagy, tudni fogja, mi a harapható játék, és mi az, amit nem szabad.

2017. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Üsd meg vagy mondd neki, hogy: NEM! Majd fuss el tőle!
2017. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 te is nagyon értesz hozzá.. ennél rosszabbat nem is csinálhatna. pont akkor azt hiszi hogy játszik vele. aki nem ért hozzá ne írkáljon már hülyeségeket..
2017. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én valahol azt láttam, hogy amikor a kutya harapdálni kezd, a gazdi felsikoltott ilyen nyüszítő hangon, mint mikor a kutyusoknak fáj valami. Ha ezt többször elismétled, remélhetőleg rájön, hogy ez neked fáj, nem szabad. A másik technika pedig az volt, hogy amikor nem tetszik neked a viselkedése játék közben, akkor a harapás pillanatában egyszerűen ott hagyod, nem nézel rá és nem szólsz hozzá. Ez neki nem fog tetszeni, így igyekszik majd elkerülni az ilyesmi helyzeteket. Remélem segítettem valamit!
2017. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!