Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
"Szerelmes" lettem a Beagle fajtába , már több mint 2 éve NAGYON akarok egy ilyen kutyát. Jelenleg tömbházban lakom de hamarosan költözünk kertesházba. TUDOM , hogy a Beaglenek milyen igényei vannak és nekem nagyon nehezen lenne időm rá iskola közben ,de hiába várom meg míg lejár a suli , mert munka közben még ennyi időm se lesz ,mint most.Ti voltatok hasonló helyzetben, Szerintetek mit kéne tennem , beválaljam a Beaglet vagy ne , mert én nagyon szeretném és ha megveszem félek , hogy megbánom.

2017. aug. 21. 16:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Van kutyás tapaszalatom és értek is hozzájuk
2017. aug. 21. 16:25
 2/7 anonim ***** válasza:
Miert ne lenne ra időd suli mellett? En gimis vagyok, a bizonyítvány majdnem kitűnő, es van egy vizslám, akivel napi 1 órát sétálok.
2017. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok törődést igényel. Makacs ha nincs időd rá a fejedrenő, megutálod.
2017. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 szerintem nem
2017. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is több Beagleös kérdésem van , de az nem
2017. aug. 21. 16:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ez lenne a helyzet nálam akkor két opcióval számolnék. Fajtamentéstől/menhelyről egy öregebb már nem annyira pörgős példányt elhozni és adni neki még egy esélyt. A másik lehetőség pedig az lenne, hogy megvárom amég lesz időm rá, mert ha nincs rá időm akkor az se neki se nekem nem jó.

Ha tényleg beleszerettél a fajtába akkor nem fogod önző módon mégis bevállalni a kutyát, tudván hogy időd sem lesz rá. A nyáriszünet 3 hónap. A maradék 9ben nem fog téliálmot aludni a kutya.


Különben ha idősebb leszel majd megtanulod jobban beosztani az idődet. Nekem egyetem, munka és szociális élet mellett is volt időm két még a beaglenél is nagyobb mozgásigényű kutyára úgy, hogy egyik sem ment a másik róvására. Igaz volt olyan este, hogy éjfél vagy még utána indultunk sétálni vagy akár reggel 5kor, de anno nekem kellett két kutya, így tartottam magam ahoz amit bevállaltam. Persze néha-néha besegített a családom, de ők nem igazán bírnak egyszerre a két kutyával így csak ha muszáj akkor viszik. Talán amit nehezebben viseltek az a hosszas egyedüllét, de 8 óránál többet nem nagyon voltak egyedül amit egy reggeli sétával egészen jól viseltek.

2017. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!