Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak a...

Milyen kutyafajták vannak a labradoron kivül, melyek hozzá hasonlóan szinte mindíg megfelelő első kutyák?

Figyelt kérdés

Alapvető dolgokat tudok neki nyújtani, napi 3x1 óra séta, közepesen minőségi táp (a brit care amit néztem és biztosan, rendsheresen bírná a tárcám...), stb.


Nem első kutya lenne, csak önállóan.


Egyenlőre fajtatiszta kutyát szeretnék, aztán néhány év múlva, ha majd akkor is úgy gondolom talán örökbe is fogadok egyet.


2017. aug. 21. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Golden retriever, talán vizsla bár az keményebb dió, berni pásztor, újfundlandi,
2017. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Amíg a kutyád aranyból készült tápot zabál, addig te mit eszel? Száraz kenyeret? xD
2017. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, hülye vagyok! A legfontosabb lemaradt: lakásba kéne! Ezért nem jó a labi, mert csipő diszpláziája lehet a lépcsőtől... :/

(2. Emelet)


Bár jobban szeretem a közepes és nagy testű fajtákat, a körülmények miatt "beérem" egy kicsivel is (ha egy nagyobb fajta sem ideális a kínálatomhoz), csak ne yorkie méretű legyen azért.

2017. aug. 21. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
cocker spániel, cavalier king charles spaniel, uszkár,
2017. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Közép uszkár. Ideális lakásba, első kutyának is, intelligens fajta.
2017. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Belga juhasz, ha fajtisztat, fekete nagybundajut talalsz, nagyon megeri. Nagyon aranyos, ertelmes es nem ugat ossze vissza. A szomszedomban van egy es nagyon birom a fejet. (Asszem sok lett a nagyon sz de hat ez az igazsag :D )
2017. aug. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a belga juhász egy gyűjtőnév 4 fajtát foglal magába, a malinoist, a groenendael, a laekenois és a tervueren, amire te gondolsz az a groenendael lehet ami nem épp kicsi (20-30kg) és nem is kifejezetten első kutyának való munkakutya lévén. lehet hogy aranyos meg minden de mivel nem tiéd a kutya nem tudhatod mennyi munka van abban a viselkedésben amit látsz... ne írj hülyeséget.
2017. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Semmilyen kutyát nem szabad tartósan lépcsőztetni, mert gerincsérvet kap.

Lift nincs?

Ha nincs akkor ajánlom hogy max. közepes testű kutyát válassz, amit kézben is tudsz le-fel vinni a lépcsőn.

Én a menhelyi kutyusokra szavazok.

2017. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bichonok,spánielek,uszkárok én ezek közűl választanék lakásba.
2017. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki pontozott le, csak mert leírtam hogy gerincsérves lesz??

Ha napi 3-szor 2 emeletnyit lépcsőztetik, akkor márpedig elég sanszos hogy az lesz. De persze más betegség is lehet tőle, ott van pl. a cauda equina és a többi...

De aki nem hiszi, nyugodtan kipróbálhatja, csak aztán meg ha műteni kell akkor nyilván sajnálja rá a 120ezret, és inkább elaltatja.


Majdnem minden kutya ettől bénul le örökre. Kérdezzétek meg bármelyik állatorvost vagy fizioterapeutát. A legtöbb gazda csak utólag jön rá, hogy hoppá, nem kellett volna, sajnos mi is a saját kárunkon tapasztaltuk meg.

2017. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!