Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám egyszerűen fél a nyakörvtől és a póráztól?

Figyelt kérdés

Amikor meglátja, hogy a kezembe van a nyakörv, már menekül, bebújik valahova, kocsi alá mászik, és nagyon sok ideig ki se mer jönni onnan.

Próbálgattam akkor, amikor simogattam, hogy közbe ráteszem a nyakörvet, ezzel még valahogyan boldogultam is, de a pórázhoz kész képtelenség hozzászoktatnom.

Volt, hogy rátettem, és hagytam, de nagyon fél tőle, sőt, remeg is.. Sétáltatni pedig lehetetlen. Még a jutalomfalattal sem tudom rávenni, meg se akar mozdulni.

Régebben rossz körülmények között tanították sétáltatni, szegény kutyát húzták. Valószínűleg ez a probléma, de nem tudom, hogyan lehetne ezt mihamarabb orvosolni. Türelmes vagyok, szó se róla, de egyszerűen nem tudom, hogy mihez kéne kezdenem. (fél éves németjuhászról van szó)


2017. aug. 21. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is add rá a nyakörvet, majd hagyd is rajta.

Ha már ehhez teljesen hozzászokott, akkor kapcsold rá a pórázt is, de hagyd, hogy lógjon, még ne fogd a kezedbe (célszerű viszonylag rövid pórázt használni ekkor). A félelmét ne reagáld le, lássa rajtad, hogy te tök nyugodt vagy, hisz nem történik semmi.

Majd próbálj vele játszani, elterelni a figyelmét arról, hogy rajta van. Míg a póráz is rajta van, ne hagyd felügyelet nélkül, nehogy beakadjon vele valahova.

Engedd, hogy megszaglássza, szájába vegye, ha akarja.

Érdemes lenne kutyaoviba is elvinni, autóval. Ott eléggé lefoglalja majd a többi kutya, a játék, talán ott könnyebb dolgod lesz. Plusz talán így majd kapcsol valami pozitív dolgot is a nyakörvhöz, pórázhoz. A kiképzők is segítenek a probléma megoldásában.

2017. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szegény kutya :( A nyakörvet ne vedd le róla, hagyd rajta. A pórázt tedd rá - jutalmazd közbe jutalomfalattal - és szintén hagyd, hogy rajta legyen, húzza maga mellett a földön, vagy játsszon vele. A séta fokozatos legyen, sok jutalmazással, jutalomfalattal, dicsérettel, türelemmel. Először csak a ház elé menjetek, ültesd le, nézelődjön, utána jutalomfalattal motiválva, lassan távolodjatok messzebb. Gondolom fél a kocsik zajától. Nagyon jó lenne elvinni egy kutyaiskolába - már ha megszokta a pórázt valamennyire - ott tud szocializálódni a többi kutyával, sok suliba a városba is viszik a kutyákat. Esetleg még ha nagyon nem boldogulsz, vannak jó házhoz járó kiképzők akik segíthetnek neked.
2017. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld azt, amit előttem írtak + megpróbálhatnád hozzákötni egy stabil kutyához. Egyik kutyámnál és két ismerősöm kutyájánál ez elég jól bevált. Valamiért a kutyák egymást nem szeretik szivatni és abbahagyják inkább az ellenkezést.
2017. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szóval amint meglátja, menekül? Nem ajánlanám akkor, a "tedd csak rá és majd megszokja" módszert. Mi motiválja a kutyát? Vedd elõ belõle a legjobbat (nálunk ez a sonka, másoknál "A sárga labda", stb). Leteszed a nyakörvet, lépj tõle messzebb és hívd magadhoz a kutyát. Ilyenkor már jöhet a jutalom, hiszen elég bátorságot gyūjtött, hogy közelebb merészkedjen. Bármilyen interakciót a tárgyakkal jutalmazni kell - ránéz, odaszaglászik, elmegy mellette, hozzáér (itt több jutalmat is lehet adni, ez áttörés). Jól jönne egy klikker is, hogy pontosabban megjelölhesd a kívánt viselkedést. Akár odamehetsz a földön fekvõ nyakörvhöz, úgy is hívhatod, ha már kezdi kerülgetni, érdeklõdik iránta. Aztán jöhet az, hogy felemeled, jutalom, ha megnézi, megszagolja, stb. Aztán közelíted hozzá, jutalom (jó párszor), hozzáérinted, jutalom, nyaka köré teszed, de nem kapcsolod be, jutalom, végül bekapcsolod-kikapcsolod, jutalom. Ilyen fokú félelemnél fõ a fokozatosság, a kutya tempójában kell haladni, hogy egy pillanatig se ijesztõnek, rossznak élje meg. Ugyanezeket el lehet játszani a póráznál is. Az is elképzelhetõ, hogy itt már gyorsabban felveszi a fonalat. Ha már mindkettõ rajta van, hagyd szabadon mozogni, játssz vele. Ha megijedne (hiszen zajt csap, ahogy "üldözi"), hívd be, vedd le róla a pórázt, vissza egy lépést a tanuási folyamatban, szoktasd még egy kicsit a viselését. Pepecselõs munkának tūnik, de így gyorsabban tudod építeni a pozitív élményeket, mintha csak várnád, hogy megszokja, és rájöjjön, hogy ez sétához vezet, ami jó.

PS: ha már a nyakhoz éréssel is gond van, azt is hasonlóképpen tudod deszenzilibizálni, majd ellenkondicionálni - közelítesz kézzel, juti, megérinted, juti, megsimized, stb... Hajrá :)

2017. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!