Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet vemhes a kutyám?

Lehet vemhes a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy 7 éves máltai selyemszôrû kutyám van, aki nincsen ivartalanítva. Azt vettük észre, hogy hízott és nagyobb az étvágya, de remélem ezt más is okozhatja. Össze volt zárva egy szintén nem ivartalanított kan kutyával. Az emlôit nem láttam megduzzadva. Ha esetleg vemhes, lehet még ivartalanítani? Vagy mik a tünetei egy vemhes kutyának? Ha szükséges fotót is küldök róla, nagyon remélem, hogy nem vemhes.

2017. aug. 21. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Miért zártátok össze??


Igen, lehet vemhes, mi ezt így nem tudjuk megállapítani, vidd el orvoshoz, ő majd megmondja.


Vemhesen is lehet ivartalanítani, akkor a méhét is eltávolítják a kölykökkel együtt.

2017. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Tüzelt mostanában? Ha igen akkor nem volt túl életképes ötlet összezárni tüzelés alatt egy ivaros kannal. Ebben az esetben lehet vemhes.


Attól függ hol tart a vemhesség, de szinte a végéig lehet ivartalanítani közben, szóval akkora gond nincs. Vidd el a kutyát ultrahangra és ott kiderül minden. Lehet akár álvemhes is.


Itt pedig pontosan levan írva, a vemhesség és az álvemhesség jellemzői: [link]

2017. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
14%

Hasonló problémával néztünk szembe nemrég mi is, a hét éves német juhász szukánkhoz tüzelés alatt beszökött egy kan és körülbelül harmincadikára várjuk a kölyköket, ezért eléggé átérzem min mehettek most keresztül.. :/

A kutyák étvágya valóban megnő vemhesség alatt, szinte a kezdetektől fogva lustábbak és többet is esznek. Mióta tapasztalsz ilyen "tüneteket" rajta? Mikor tüzelt utoljára? Az emlői, amennyiben persze vemhes, csak a negyedik hét vége felé kezdenek el megduzzadni, illetve akkor kezd el látványosabban is megmutatkozni rajta a dolog, ezért fontos lenne tudni, mikor történhetett meg esetleg a fedezés.

Ha pedig ez az együtt élés a kannal folyamatos, jobb lenne őt ivartalanítani, a szukára nézve ugyanis ez a beavatkozás veszélyesebb és jóval költségesebb is, mintha a kantól vonnánk meg a szaporodási jogot. Ha vemhes egyáltalán nem ajánlatos az ivartalanítást fontolóra venni se. Ártalmas lehet a számára.

Persze biztosra csak állatorvossal való konzultálás után mehetünk biztosra, röntgen meg hasonlók, de remélem azért segítettem.

2017. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, elhihetitek nem az én ötletem volt, és nem pontosan össze volt vele zárva, csak nem szerettem volna pontosan leírni, mert elég bonyolult. A lényeg az, hogy apámnak a barátmôjének van egy kan kutyája, apukám levitte hozzá az enyémet, nem tudja, hogy történt e valami, de megijedtem, nagyon féltem a kutyusomat.
2017. aug. 21. 22:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezalatt az idô alatt nem tüzelt, ha csak nem rejtegegette elôlünk, amit persze nem gondolok.
2017. aug. 21. 22:52
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
#3-as, ne beszélj h*lyeségeket. Jobb vemhesen ivartalanítani, mint egy alom feleslegesen megszületett kölyköt felnevelni!!!
2017. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem ivartalaníttattad? Akkor most nem lenne ilyen problémád.
2017. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Időpont ma 22:52

A kutya tüzelési időszakon kívül nem vemhesül.

Még lehet álvemhesség is. Vedd kevesebbre az ételét és mozgasd többet. Már nincs olyan nagy hőség.

2017. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tüzelt, amikor a kannal találkozott, akkor nem lehet vemhes.
2017. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már hogyne lehetne!
2020. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!