Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a videóról...

Mit gondoltok erről a videóról, és a tápról? És ismertek még más ilyen teszteket is, amivel a tápok minőségét lehet vizsgálni?


2017. aug. 23. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ez így baromság, igen erős ferdítés. :D

Azért nem dagad meg annyira (mert azért megdagadt) a Platinum, mert eleve sokkal nagyobb a nedvességtartalma.

Nedvességtartalma 18% !!!! Így nyilván kevesebb nedvességet vesu fel. A sima száraztápok nedvességtartalma 8-10% között van.


Nem azért úszik a vízen a vízen a száraztáp, mert húst nem látott,Istenem...hanem mert egy agyonszárított cucc és több benne a levegő. Törj ketté egy szem száraztápot és nézd mega szerkezetét. :D


Én pont azt hallottam, hogy a hidegen préselt tápok a jók, mert sokkal könnyebben emésztődnek. Na bumm.


Száraztáp és száraztáp között is sok különbség van amúgy, én is csináltam ilyen vizes tesztet más célból (kíváncsi voltam, melyik lágyul meg és melyik marad betonkemény...). Nos, volt márka, ami órák múlva is tök kemény maradt, más meg simán megpuhult, szétmállott.


A Platinum tápból én csak kóstolót adtam akutyának, szívesen ette (mint mindent), viszont az összetétele alapján szerintem nagyon túlárazott.

A nedvestápjuk viszont kvjó, a legjobb, amit eddig próbáltunk, sok hús van benne és majdnem magamnak szeleteltem rá a kenyérre, annyira ínycsiklandozó volt. :D

2017. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1.) De azért valamelyest csak mérvadó, hogy melyik mennyire dagad meg, nedvességtartalomtól függetlenül is. Ha nagyon megdagad akkor felpuffad tőle a kutya, és az nem jó. De az hogy mennyire dagad meg, biztos nem csak a nedvességtartalmon múlik. Én ma 3 száraz macskatápot teszteltem így, mindegyiknek ugyanúgy 10% volt a nedvességtartalma. És a 3 közül az egyiknek brutál feldagadtak a tápszemcsei, hatalmas méretűek lettek. Ez az amit a macska eddig is kapott enni, és mivel így megdagad benne, csak nagyon keveset tudott belőle fogyasztani, és most már értem, hogy emiatt fogyott le annyira, a testsúlya 1/3-át ledobta. Holott ennek a tápnak a zsírtartalma különösen magas is volt, ezért nem is értettem idáig a dolgot. (Kivizsgáltattam, és nem beteg, tehát csak a táp lehetett a ludas.)

Tehát semmiképp se jó ha a táp nagyon megdagad, a kutya felpuffad tőle és nagyobb eséllyel kap gyomorcsavarodást is.


2.) És annak milyen jelentősége van, hogy mennyire színezi el a táp a vizet? Mert a videóban ezt is mondta, hogy ha nem színezi el, az a jó.


3.) Az mitől függ, hogy a teszt legelején elsüllyed-e a tápszem vagy nem? Most tesztelek: 2 különféle tápnak ugyanannyi a nedvességtartalma, de az egyik azonnal elsüllyed a másik pedig lebeg. A videóban ezt a friss hústartalomra fogták rá. (Amelyik nálam elsüllyedt, abban van friss hús.)


4.) Te mit próbáltál elérni a teszttel? Mármint, amikor láttad hogy az egyik kemény maradt a másik pedig szétpuhult, milyen következtetést vontál le belőle? Melyik a jobb akkor a kutyának?


Köszönöm a választ! :)

2017. aug. 23. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

1, Nyilván ami 10% nedvességtartalom mellett dugig van gabonával, az sokkal jobban megdagad, mint ami 10% nedvességtartalom mellet inkább húsliszttel van tele.


2, Nyilván ha tele van színezékkel akkor abból kiázik egy jó adag...


3, Ez gyártástól is függhet (lásd levegőtartalom).


4, A kutyám este megvacsorázott, majd reggel kihányta a tápot, szinte ugyanolyan formában, ahogy megette, tehát megmaradt a táp kemény kis szemekben. Az lenne ugye a cél, hogy amit megesz a kutya, azt meg is tudja emészteni... Mivel volt itthon többféle táp, vízbe tettem őket pár órára, kíváncsi voltam, melyik puhul fel/ mállik szét és melyik marad változatlan pár óra után. Értelemszerűen az a jó, ha felpuhul és nem betonkemény golyóként pang a gyomorban az "örökkévalóságig". :D

2017. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


1. Ez elméletileg így van, de nálam nem ilyen eredmény jött ki. Az összetevők alapján jobb minőségű táp dagadt meg nagyon, pedig a leírás alapján alig van benne gabona. Ezzel szemben a másik táp alig dagadt meg, viszont annak a címkéjén olvasva az első három összetevő a kukorica és egyéb gabonafélék voltak. Tehát akkor elvileg ennek kellett volna jobban megdagadnia.


2. Érdekesség, hogy mind a 4 tesztelt táp nagyon elszínezte a vizet, holott a címkén sehol sincs megemlítve a színezék. És ránézésre is egyformák a tápszemek.

2017. aug. 24. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!