Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Hill's mennyire jó táp?

A Hill's mennyire jó táp?

Figyelt kérdés

Az állatorvosok szerint ez az egyik legjobb táp. Bár nagyon drága, de a címkét olvasva nem valami jó: gabonafélék, növényi fehérjekivonatok, olajok és zsírok, hús és állati származékok, stb....


De közben meg a macska és a kutya is sokkal jobban szereti a Hill's-t mint a prémium tápokat, amikben tényleg sok hús van (Acana, stb.). Ez miért van? Elolvastam a címkéket de sehol nem írták hogy ízfokozó vagy aroma lenne benne (a Hill's-ben).



2017. aug. 23. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Van nála jobb, de az nem az Acana.

Acanától egyre több kutya kap gyomorbevérzést stb, a túl magas fehérje miatt. Persze sokaknak bevált, ezen is, mint mindenen, megoszlanak a vélemények.

Én személy szerint egy úgy nevezett középkategóriát mondanék, tudod, az arany középút miatt.

Hogy egykét példát említsek: Brit Care, Happy Dog Supreme, Pro Plan.

2017. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan már, az állatorvosok nem a jó tápajánlásukról híresek. Mindig a méregdrága "orvosi" tápokat ajánlják (tisztelet a kivételnek). Hill's, Royal canin, Trovet...A Trovetnek az összetétele sincs a legtöbb helyen közzétéve, vajon miért?


Ezek is tele vannak gabonával, húst alig látnak, de azért 2-3x annyiba kerül, mint egy ugyanolyan összetételű, kevésbé "márkás" táp.


Öreg kutyámat egy ideig etettem Trovet gyógytáppal (vesebetegeknek valót), hát mit mondjak, az ár-érték aránya nem volt jó. Aztán váltottam a Happy dog vesekímélő tápjára, ami töredékébe kerül és még jobban is szerette/emésztette a kutya.


Íme, a Trovet:

Beltartalom:

Búza, disznózsír,baromfiliszt, kukorica, csirkemáj,rizs, cukorrépa pép, halolaj,vitaminok és ásványi anyagok.

Kb. 1400Ft/kg


És a Happy dog:

Kukorica, rizsliszt, burgonyaliszt, marhafaggyü, szárnyaszir, töpörtyű, húsliszt, melaszszelet, teljes tojáspor, májhidrolizátum, napraforgóolaj, malátacsíra, élesztő (szárított), répaliszt, lucernazöldliszt, repce, konyhasó.

Kb. 800Ft/kg


Hogy miért eszik jobban a Hill's tápot? Van benne valami olyan illat, amitől jobban bejön az állatoknak, ennyi.


Amúgy ezek a híresebb orvosi tápok elég gyatra összetételűek, a Hill's sima bárányosát most nézem, szója is van benne, jé. :D


Happy dog supreme sensible, Brit care, ezek simán jobbak.

2017. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!