Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász tartás?

Német juhász tartás?

Figyelt kérdés
Van egy 9hetes német juhászom és azt szeretném kérdezni tölletek hogy mennyit kell ennie egy kölyöknek,mennyit vigyem futatni,milyen tápot ajánlanátok, kertes házban lakunk,a kutyust mikor vihetem majd sétálni útcára mert a barátom azt mondta hogy ő sem merte vinni sehova a kutyust 3 hónapos koráig csak a kertben sétált velle mert az apukája mondta hogy elkap valami betegséget ez igaz? Én se vigyem vagy vihettem sétálni? Nem lessz semmi baj,ha valaki kérdezné most elmondom tenyésztötöl van,és hol van kutyasuli Budapest közelében?

#kutya #kutyatáp #németjuhász #kölyök #német juhászkutya #tenyésztő #9hetes kölyök kutya #német juhász megfelelö tartás
2017. aug. 23. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban miért nem a tenyésztőtől kérsz útbaigazítást?
2017. aug. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tápon rajta van az etetési útmutató. Kutyát nem futtatunk 1-1.5 éves kora elött, legalábbis intenzíven nem amég fejlődésben van. Az ismétlő parvo és ismétlő kombinált elött nem érdemes sétáltatni, mert bármit elkaphat. A tenyésztő milyen táppal etette? Ha az jó minőségű akkor folytasd azzal.


Budapest közelében mit takar? Konkrétan Budapestet vagy a vonzáskörzetét? Mert a Budapest környéke lehet akár Szentendre, Érd vagy Dunakeszi is és azért gondolom neked sem mindegy. Kicsit szedd össze a gondolataid és tedd újra fel ezt a kérdést.

2017. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

A kutya beszerzése előtt mindennek utána kellett volna járni, hogy teljesen felkészülten fogadjátok. Jó felelőtlen lehet ez a "tenyésztő", ha így odaadta.

Mellesleg csak úgy zárójelesen megjegyzem, hogy ha rendelkezik oltásokkal, nem fog elkapni betegségeket, de ilyen fiatalon nem való neki a séta.

2017. aug. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is német juhászom van. Míg nincs meg az oltási sorozata addig ne vidd sehova, jól mondják.Mi kicsi korában is hiába volt oltva giardiás lett, ami nagyon makacs és elhúzódó betegség például,de ezen kívül bármit felehet a földről és kész a baj. Nekem 15 hónapos, és még mindig nem futtatom a fejlődése miatt, majd csak pár hónap múlva kezdem majd el. Addig otthon szoktasd a nyakörvhöz , pórázhoz, tanítsd a behívást, a nevét...stb. Lassan vagy már most is elkezdi a harapdálást, tanítsd neki hogy hogyan is játszhat veletek, ha bedurvul sikíts fel és hagyd ott, míg le nem nyugszik. Szoktasd fokozatosan az egyedül léthez...stb. Türelem, fokozatosság, következetesség, sok boldog kutyás évet!
2017. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Futtatni majd teljesen kifejlett korában szabad csak, ha egészségesek az ízületei, akkor is csak földúton, füvön.

9 hetes, akkor most 2 oltása van. A 3. oltást kb. 10 hetesen kapja, majd a negyediket 12 hetesen. Ezután már kiviheted nyugodtan sétálni, addig pedig otthon gyakorold vele a pórázon sétálást.

Kutyasuli rengeteg van, nem mindegy, hogy Bp. közelében melyik irányba gondolod?

Van pl. Szentendrén is több, meg Budakalászon, én errefelé lakok, ez Bp. közelében van.

Érdemes az oltásai után már oviba is járni vele, ahol máris megtanul egy csomó hasznos dolgot, és szocializálódik is.

2017. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Etetés: a "mennyit" az attól függ, mivel etetsz.

Ha táppal, akkor rajta van a ajánlott adagolás, ebből lehet kiindulni. Tenyésztője adott vele tápot, először azzal etesd, ha váltani akarsz másikra, akkor fokozatosan tedd.

2017. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!