Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy megszeresse a...

Mit tegyek hogy megszeresse a kiskutyám a vizet?

Figyelt kérdés

(9hónapos bichon bolognese) fürdés után teljesen megőrül sprintel össze vissza és mindenhova befúrja magát (plédek közé ,párnák közé, a combunkhoz stb.)

Dinnyét ettem és megszaglászta beleért a szőre egyből fúrta magát a párnába.... A nagy melegben is leakartuk locsolni egy kicsit azt se bírta......



2017. aug. 24. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire utálja, akkor kár erőltetni, mert vannak ilyen kutyák.

Azt ugye tudod, hogy egy kutyát maximum 4-6 havonta szabad csak fürdetni, - akkor sem mindegy, hogy mivel - mert minden bőrbetegséget összeszed, az ekcémától kezdve a különböző fertőzésekig?

2017. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális a viselkedése, ha a kutya vizes lesz, sokszor rohangál és dörgölőzik, hogy leszárítsa magát.
2017. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lány vagy e, de képzeld el, mikor megmosod a vállig/derékig érő hajad, és utána várod, hogy megszáradjon... csöpög, tapad mindenhova, a bőrödre is, ha hűvös van, akkor fázik a fejbőröd, ha meleg van, akkor meg 3x olyan meleged van, mert párolog... na most képzeld el, mikor szegény kutyának az EGÉSZ testén ezt kell éreznie. A bichonok amúgy is hiperérzékenyek, nem egy masszív fajtáról beszélünk, hanem egy díszkutyáról. Ne fürdessétek a szükségesnél gyakrabban.
2017. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem havanese van, 5 éves és ugyanezt csinálja, szerintem nagyon vicces, amikor így szárítkozik :D Már ha pár csepp víz éri is bepörög, nagyon nem szereti. Valóban nem szabad gyakran fürdetni, szóval szerintem azt a pár alkalmat ki fogja bírni a tiéd is :)
2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim is ezt csinálják, de eddig én úgy fogtam fel h örülnek, mert pl nincs melegük.

Bár az egyik kutyám akkor is csinálja, ha nyáron a nagy melegbe öntök nekik a kádba vizet. Ő beleugrik, kapar párat, sprintel két kört az udvaron, megint kád, kapar párat benne, sprintel, bemegy a bokrok alá, ott is nagyon durván elkezd kaparni, jó sáros lesz, megint megy a kádba és ezt addig csinálja, amíg meg nem unja :)

Az utóbbi kutyám utálja ha lelocsolják, viszont imád úszni. A másik kutyám pedig utál úszni, csak hasig megy bele a vízbe, viszont slagozni egyszerűen imád :D

2017. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekünkk azt mondták hogy 2-3 hetente fürdethetjük....

2017. aug. 25. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!