Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyafajta tényleg...

Dobermann kutyafajta tényleg olyan hogy akár a saját gazdáját is megtámadja? :/ Nagyon szeretnék egy kutyát, és kicsi korom óta a Dobermannok szerelmese vagyok. Most 14 éves vagyok, végre a szüleim is beleegyeztek.

Figyelt kérdés
De a barátnőm sajnos azzal a hírrel elkeserített hogy a szomszédjának is van Dobermannja és a saját gazdájára rátámad. Mi erről a véleményetek? Valaki akinek van Dobermannja szépen megkérem írjon hosszas véleményt és tanácsokat,azok is jól jönnének. Tényleg megvadul egy idő után vagy ez csak hülyeség?:/ Mindenki mással tömi a fejemet,szeretnék végre igazságot hallani. Köszönöm!

2017. aug. 24. 18:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Amilyen a gazda, olyan a kutya. Minden a nevelésen múlik.
2017. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés nagyban befolyasolja, de egyedfuggo is.
2017. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Itt választ kapsz minden dobermann-os kérdésedre, a támadásra is!


[link]


Megjegyzem, nekem volt.

Soha semmi problémánk nem volt vele, nagyon szerettük.

Azért nem írok hosszabban, mert a fenti linken mindent megtalálsz, amit elmondhatnék.

2017. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Mi alapján szerettél bele a fajtába, ha ennyire fogalmad sincs róla? A dobi hűséges, nem veszélyes a gazdájára, de ehhez kemény kezű nevelés kell. Egy 14 éves lánynak nem való a fajta, főleg akkor nem, ha ennyire nem ismeri a fajtát, amibe elvileg szerelmes.
2017. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%

ha rám hallgatsz, ennyi idősen nem egy ilyen kutyával fogsz kezdeni. komoly odafigyelést, és tanítást igényel. vagyis először kutyaovi, aztán kutyaiskola. ha nincs jól nevelve, akkor kiszámíthatatlan. megkattanni akkor fog ha rossz a vérvonal. szóval ha egy normális felmenőkkel rendelkező kutyát szeretnél, amelyik nem lesz egy idegbeteg állat, akkor egy olyan tenyésztőtől kell venni, amelyiknél sok a jó visszajelzés. egy normális vérvonalú, jó kiállással bíró kutya belekerülhet, egy jó 200 ezer forintba is. szaporítótól semmi képp se vegyetek! nem is biztos hogy 100% fajta kutya, és ha még a vérvonala is rossz, akkor elég sok betegségnek lehet kitéve a kutya! tenyésztőtől is úgy érdemes venni, hogy először a szüleit megnézni, meg hogy milyen helyen vannak a kutyák tartva, nem minden tenyésztő, tenyésztő! egy szaporító is mondhatja magára, hogy tenyésztő! azoknál általában, putriban vannak a kutyák. csak törzskönyvvel érdemes venni. ha tényleg jó, és normális a tenyésztő akkor mindent elfog mondani a kutyával kapcsolatban, hogy mit hogyan, mikor! :-) kutyát csak akkor vállalj, ha tudod, hogy milyen felelősségel jár, és ha netán valami baj történne vele, akkor az orvosi költségeket tudjátok fizetni! van napi 3-4 órád minimum foglalkozni vele? reggel minimum egy fél, egy órás séta, délben minimum ugyan így, este fele pedig egy jó 2-3 óra. ezeket gondold át, hogy van-e idős, és energiás ezekhez, na meg persze a kutyaovi/iskola sem ingyen lesz! :) remélem, hogy tudtam segíteni

üdv; egy dobermann tartó

2017. aug. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Tudok róla sokmindent,és egyébként világ életemben nagy kutyák között nőttem fel pl. Rottweiler kutyusunk volt,de sajnos 2 éve elment. Ezért szeretnénk most Dobermannt. Higyjétek el nem közönséges 14 éves kislány vagyok. Imádom a kutyákat,Sokat tudnék vele foglalkozni. Én csak személyes véleményeket és tanácsot kértem,megköszönném ha nem úgy kezelnétek mint egy iditóta ..... aki a fejébe vette hogy kutya kell neki! Megfelelő nevelést kapna tőlünk és mindannyian szeretnénk. Pusztán sok negatív hírt kaptam róluk és most kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.
2017. aug. 24. 19:17
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha annyira ismernéd a fajtát, fel sem merülne benne, hogy ezt megkérdezd. 14 évesnek meg egyáltalán nem való ilyen fajta.
2017. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Minden 14 éves azt hiszi, hogy ő nem közönséges kislany, hanem majd ő megneveli a kutyát. Az esetek többségében nem sikerül.
2017. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem is ismertek. Nem értitek hogy az ismerőseim miatt van ez az egész? Segítséget akartam kérni de látom nincsenek már normális emberek a mai világban. Igen rohadtul nem egy 14 éves p.csa vagyok elhihetitek. Köszönöm a segítséget emberek és gratulálok a kulturált viselkedésetekhez. Nem vagyok egy idióta kisgyerek,vagy normális kommentet írjatok vagy húzzatok el. Nem oktatást kértem,tapasztalatot és normális véleményt mit nem lehet ezen felfogni??
2017. aug. 24. 19:27
 10/25 A kérdező kommentje:
Rengeteg oldalon olvastam róluk,videókat is néztem,és most olyan emberek véleményére lenne szükségem akiknek szintén van Dobermann kutyusuk. És megtudják fogalmazni normálisan amit mondani akarnak.
2017. aug. 24. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!