Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann kutyafajta tényleg...

Dobermann kutyafajta tényleg olyan hogy akár a saját gazdáját is megtámadja? :/ Nagyon szeretnék egy kutyát, és kicsi korom óta a Dobermannok szerelmese vagyok. Most 14 éves vagyok, végre a szüleim is beleegyeztek.

Figyelt kérdés
De a barátnőm sajnos azzal a hírrel elkeserített hogy a szomszédjának is van Dobermannja és a saját gazdájára rátámad. Mi erről a véleményetek? Valaki akinek van Dobermannja szépen megkérem írjon hosszas véleményt és tanácsokat,azok is jól jönnének. Tényleg megvadul egy idő után vagy ez csak hülyeség?:/ Mindenki mással tömi a fejemet,szeretnék végre igazságot hallani. Köszönöm!

2017. aug. 24. 18:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A sok negatív után jöjjön egy kis pozitív is,én 2 évet vártam egy kutyára,nekem is írtak nagyon sok rosszat...de úgy is vettem egyet, most lesz egy éves és nem mondom , hogy semmi probléma de nagyon jól tudom kezelni és nevelni. Victoria Stilwell sorozata tényleg jó(én is néztem). Legyél nagyon következetes, határozott és akkor semmi sem lehetetlen,ne aggódj.

Egy 15 éves boldog Beagle gazda:) !

2017. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ne vicceljetek, egy dobermannt nem fog megnevelni csak azért, mert megnézte a Victoria Stillwell összes részét. Egy dobi sokkal keményebb, mint egy beagle és sokkal veszélyesebb, ha félrenevelik. Miért adnak tinik tanácsot kemény 2 év kutyázás után?
2017. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Heló ! Nyugodtan vágj bele ,mire vársz ha ez a fajta tetszik ? Ne olyanok véleményét kérd ki akiket sose láttál nem ismersz. Talán sokan csak el akarnak riasztani sok az okos ember ,de ha dobit akarsz és veszel is Sosem fogod megbánni.

A kutyatartás nem kortol függ :) olyan válaszokat kaptál tisztelet a kivételnek ,hogy szörnyű

2017. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Valamint gondolom 14 évesen nem te veszed hanem a szüleid mivel velük élsz. Nyilvánvaló ,hogy ha nagyon szeretnéd támogatni fognak a vételben is de a nevelésben is.

Hétvégén kutyasuli ,és majd ott megtanul szépen lassan mindent !

2017. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
33%

A kutyát tenyésztőtöl vegyétek ne a .. fogasrol. Ha törzskönyves kutyát veszel az rendben van már ,mert ha a kölyök törzskönyves akkor a szülők tenyészszemlések , tenyészszemle nélkül nem törzskönyvezik le a kiskutyát legalább is a dobermannt. Ha nincs a szülőnek tenyészszemle akkor a kölyök csak konfirmálo lapot kap.

A tenyészszemle hogy német ztp vagy hazai tenyészszemle jelentősége nincs. Ha van egy törzskönyves kutya elviszed tenyészszemlére bírálják a küllemét ,és pórázon kell fognia a kart. Magyarul be kell csibészelni !

Az egész tenyészszemle egy nevetséges nagy ...... az egész. Olyan kutyát is átengednek hogy nem hogy a portára nem vinném be de még a törzskönyvét is elvetetném. !

Ne a tenyészszemlét nézzétek hanem a felmenőket ,ha törzskönyves kutyát veszel a szülőknek biztos megvan a tenyészszemléjük.

Csucsszuper szülőktöl is vannak csökött satnya kölykök ! :) törekedj a jó kennelre. A saját kennel nevünket nem írom meg mert nem vevőket akarok szerezni csak idetévedtem./

Bíztatni tudlak !

Sok Sikert !

2017. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!