Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek japán akita inu...

Szerintetek japán akita inu vagy Dobermann kutyus? :/ 15 éves vagyok, régóta tetszik ez a két fajta, rengeteget olvastam róluk, viszont nem tudom melyiket válasszam. Tapasztalatok/vélemények jöhetnek emberek!

Figyelt kérdés

2017. aug. 24. 19:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Dobi :)
2017. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 bollocks ***** válasza:
91%
15 évesnek egyik sem ajánlott.
2017. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tapasztalat/vélemény/indok? Kellene. Olyan emberektől akiknek van ilyen fajtájú kutyusuk. Szükségem lenne most rá.
2017. aug. 24. 19:40
 4/23 A kérdező kommentje:
Már miért ne? Talán korhoz vannak kötve ezek az állatok? Megkapják a megfelelő foglalkozást/nevelést/etetést szeretetet. Mi gondod lenne vele ha egy 15 éves ilyen kutyát tart?:) Nem valóak nekem a csivavák meg egyik másik ölebek. Szeretek futni/kimozdulni nekem nem egy lusta kisállat kellene.
2017. aug. 24. 19:41
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Mindkettő munkakutya. A Dobermann sok foglalkozást igényel az Akita pedig makacs és még a tapasztaltabb kutyatartókon is kitud fogni, bár elvileg mindent elolvastál ezekről a kutyákról. Mellesleg Akitából simán kifoghatsz egy olyan példányt akinek nem tudsz olyat csinálni, hogy fusson veled egy métert is.

Lépj be mindkettő fajta csoportba Facebookon és tedd fel a kérdést, hogy 15 évesen melyiket ajánlják. Garantálom, hogy egy ember sem fogja azt mondani, hogy csak nyugodtan vágj bele, gond nélkül menni fog. Arra pedig azt sem mondhatod, hogy ők tapasztalat nélkül beszélnek.

2017. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Akkor menj el egy menhelyre és hozz el egy aktív kutyát. Tanulj meg kutyázni vele. Akita ügyben sajnos nem tudok tanácsot adni, de a dobik nem kezdő kutyásnak valók. Így is eléggé tönkretették már a fajtát a tenyésztők, de alapvetően munkakutyák, nem elég neki az, hogy te aktív vagy. Ha nem értesz hozzá, teljesen össze tudod barmolni a kutya agyát egy pillanat alatt és csinálsz belőle egy mindenki kutyája Zeuszt, vagy rosszabb esetben a saját árnyékától is meg fog ijedni. Szép és jó a sok videó, amit látsz róluk, de abban évek kemény munkája van, rengeteg pénz és idő. Arról nem is beszélve, hogy tele vannak egészségügyi és idegrendszeri problémákkal, ettől függetlenül még egy rosszabb dobi is pörög mint a ringlispír. Nem tarthatod az udvaron, mert egyrészt télen megfagy, nyáron meg megőrül a gazdája után. az sem mindegy mit adsz neki enni, a konyhai maradék gondolatától is hasmenést kapnak, sokszor még a szuperprémium tápok között is válogatni kell. A legjobb a hús, de egy igazi művészet mindent jól csinálni. Arról nem beszélve, hogy a dobi meg az akita legalább 3 külömböző világ, az egyiket elég, ha lelabdázod vagy futsz vele (ez az akita), az agya olyan, mint egy darab kavics, sportolni a közösmozgáson kívül nemigen lehet vele, eü problémák is biztosan vannak bőven, nem mindegy ott sem, hogy honnan veszed, mert egyre népszerűbb fajta. Egy elfogadható dobi ára 120, de inkább 150 ezernél kezdődik, gondolom az akitákat sem piri pénzekért vesztegetik. Na ez lenne a hosszabb válasz
2017. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
A dobermant télen bent kell tartani,nekem van 13 kutyam lassan kutyafarmom van 3 mentett többi tenyésztőtől és köztük van 2 dobi sokat kell foglalkozni velük és télen bent tartani.(hatalmas területünk van vannak lovak is meg hatalmas kert és sok
2017. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Bármelyiküket is választanám LEHETNEK bent nincs vele gond. Igen olvastam róluk,és nem a negatív véleményekre vagyok kíváncsi hanem olyanokéra akik tartanak ilyen kutyust tapasztalat/vélemény. De úgy látom itt mindenki csak a leb.száshoz ért. Igen tisztában vagyok hogy mindkettő nagy felelősség de időm van,mindent megkapnának. Kutyasuli ilyesmi.
2017. aug. 24. 20:00
 9/23 bollocks ***** válasza:
88%
Időd van. Most. Aztán érettségi, felvételi, egyetem.
2017. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
83%

A nagynéném és a párja Dobermannt tart, nem egy egyszerű eset. Néha vannak hangulatingadozásai, például a nagynéném párja néha alig tudja levakarni magáról, mert elterül a kanapén, néha pedig még véletlenül sem fogad szót. A Dobik első sorban házőrzésre jók, gyorsan tanulnak, és könnyen nevelhetők.

A nagymamám barátnője örökölt egy akitát, miután meghalt az eredeti gazdi . Okos kutyák, de eléggé önállóak, tehát nem mindig fogadnak szót, ha nincs jól kitanítva.

Első (?) kutyának viszont nagy kihívás mindkettő. :)

2017. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!