Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 eves vagyok es szeretnek...

Lolek es Bobek kérdése:

12 eves vagyok es szeretnek egy kiskutyat . De az apukam nem engedi meg csak anyukam most mit csinlajak? Mart van egy kutyusom 4 eves lanrador es kinti most pedig szeretnek egy benti yorkit . Tudtok adni tippet?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vidd el naponta ennyiszer sétálni és nem lesz magányos. Nem egy másik kutya, ráadásul egy ilyen kicsi szobakutya a megoldás rá, mert gondolom nem csapjátok ki az udvarra hozzá hogy ne unatkozzon a másik. Apukádnak meg igaza van, nem kevés pénz az oltás, minőségi eledel, állatorvosi költségek, bolha elleni védekezés. Az oké hogy spórolsz, de összespóroltál 150.000 forintot csak a vételárra? Mert az alatt nemigen kapsz kutyát.
2017. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Akár abba is fejezhetnéd a nyígást, látod, hogy erre itt senki nem vevő. Az előző kérdésedből ítélve hatalmas hiányosságok vannak az állattartási kultúrátok terén (a helyesírásodról meg már ne is beszéljünk).


A játék amúgy rituális agresszió. Ebből logikusan következik, hogy jól nevelt, összeszokott felnőtt kutya igencsak ritkán játszik. Tehát, ha unatkozik a kutyád meg magányos, arra nem az a megoldás, hogy kap egy kiskutyát, hanem az, hogy megemeled a valagadat és többet foglalkozol vele, jársz vele kutyás társaságba, terepre, belvárosba, futni, görkorizni, biciklizni stb.


Normáliséknál, udvari tartás mellett napi 1 séta az alap, olyan nagy mozgásigényű fajtáknál, mint amilyen a labrador is, inkább kettő.

2017. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tippek:

fogd a meglévő kutyust, és menj vele sétálni mindennap. Tanítsd új dolgokra, játssz vele, foglalkozz vele minél többet. Vigyétek kutyasuliba, más kutyák közé játszani, bandázni. Egyébként a labrador is lehetne kinti-benti, miért nem engeditek be őt?

2017. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Erről most a 8 éves unokahúgom jutott eszembe, aki most épp egy tengerimalacot szeretne mindenképp, én meg kerek perec megmondtam neki, hogy van egy aranyos kutyájuk meg egy cicájuk, akikkel alig foglalkozik valamit, semmi szüksége nincs egy tengerimalacra, töltsön időt a két meglevő állattal, nagyon boldogok lennének.
2017. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!