Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szertnék venni Érdemes...

Kutyust szertnék venni Érdemes lenne így?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves lány beagle kutyám és mellé szeretnénk egy másik jószágot. Nekem egy Border Collie az álmom, de az apukám nem szereti a hosszú szőrű kutyákat, tény, hogy sok kínlódás lenne,ugyhogy apukám álom kutyusa lenne vszínűleg a nyerő: dobberman.De nem tudjuk, hogy lány vagy fiú legyen, mert mindekettőnek megvan a maga baja.

Melyiket ajánlanátok? A már meglévő kutyus mellé. A következő évben tavasz körül tervezzük. Minden tanácsot szívesen fogadok:

Ha esetleg van más fajta ami kezdő kutyásnak jó lenne akkor örülnék ha megírnátok.

:)


2017. aug. 25. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a beagle ivartalanított, mert amíg nem addig a kan felejtős.
2017. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján választottátok a bordert és a dobit? Csak mert két eltérő kutyáról van szó, és elég szélsőségesen eltérőekről. Ugye nem csak a kinézet és a hosszú-rövid szúr ellentéte miatt?

A bordernek atomsok fárasztás kell, és még a több órás játékciklusok végén is csalódottan képes állni a labdával a szájában hogy ő még foglalkozást igényel. A dobi pedig kő kemény kutyaiskolát igényel és kiképzést, őt csak kinti-bentiként lehet tartani a rövid szőre miatt.

Egyébként kezdő kutyásnak egyik fajta sem jó, de főleg nem a dobermann.

Nekem a borderem harmadik kutyaként érkezett, a másik kettő mellé miután évekig készültem rá.

2017. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a dobermann nem kezdőnek való! tegnap tették fel vele kapcsolatban a kérdést, jó pár válasz érkezett is rá. olvasd el őket, és akkor rájössz, hogy a dobermann nagyon felejtős!



https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8822273-dobe..

2017. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket. A bordert többek között azért sem választottuk mert nem tudnánk lefárasztani. Igen tudom hogy a dobberman nem éppen kezdőknek való, bár csak én számítok kezdőnek, apunak volt egy dobija régebben és járt vele kutyaiskolába.
2017. aug. 25. 15:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Nos igen, belátom, hogy sem a dobi sem a border nem nekem való (legalábbis most nem). Milyen kutyát ajánlanátok?

Sajnos kutyaiskolába csak nyáron illetve hétvégén tudnánk elvinni. És ha nem is sok hosszú óra, de mindennap foglalkoznék vele és sétálni vinném.

13 éves lány vagyok ha ez számít.

2017. aug. 25. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
figadjatok örökbe! :-) bármilyen kis turmixot találhattok!:-)) hidd el nagyon hűségesek lesznek!:)
2017. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!