Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már teljesítménytúrán...

Voltatok már teljesítménytúrán kutyával?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretünk túrázni a hegyekben és sokat visszük a kutyánkat is, aki igazi energiabomba (még egy egész napos, 15 km-es túra után is képes este a labda után rohangálni). Még nem voltunk teljesítménytúrán, de mivel jól bírjuk a tempót, szívesen elmennénk egyre. Néztük a Teljesítménytúrázók Társaságának honlapján a túrákat, főleg az Északi-Középhegységre koncentrálva és már ki is választottunk pár szimpatikusat a közeljövőben. Milyen egy ilyen túra? Sok az ember? Mennyire zavarja a kutya az embereket? És a kutyát az emberek?

2017. aug. 25. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Kutyám nincs, de régebben sokat jártam teljesítménytúrákra. Voltak kutyások, nem tűnt úgy, hogy bárkit zavarnának. Nincs sok ember, eleve nem rengetegen indulnak, plusz mindenki más tempóban megy, nem is egyszerre indul, határozottan szétszóródik a nép. Néha összesűrűsödik, főleg a ellenőrzőpontoknál, de nem hinném, hogy gond van egy normális kutyával. Az emberek zöméből sem nézném ki, hogy bármi baja lenne az ebbel :)
2017. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amiken én indultam 100 embernél sosem volt több. Van egy indulópont, ami egyben az érkező is. Eligazítás, hogy merre kell menni és go. Mehettek a többiekkel, vagy külön, tökmindegy. A hangulat jó, mindenki barátságos. Nem csak ti lesztek kutyával. Semennyire sem zavarja az embereket, bízz benne, hogy a kutyádat se. Nyargalnak fel-alá boldogan az erdőben. Kb. ennyi :)
2017. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A túrázók általában normális emberek és szeretik a kutyákat, úgyhogy ha a kutyád nem piszkálja az embereket, akkor ezzel nem lesz gond. Viszont én már láttam olyan túrakiírásokat, ahol kerek perec le volt írva, hogy kutyát nem lehet vinni. Ez általában a nagyon sok résztvevős túráknál van, ezeket én egyébként is kerülném kutyával.
2017. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2017. aug. 25. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:

én már kétszer is estem úgy túrán hogy valakinek a kutyája a lábam alá rohant...

egy túrakiírásban egyszer az volt: "Ha elhozod a kutyádat, légy a gazdája!"

Szerintem ebben minden benne van. Ha a kutyád fegyelmezett, nem rohangál az emberek lába előtt/között, nem ugrál fel rájuk stb. akkor mindenki szívesen fogja látni. Ha nem, akkor benne lesz a kiírásban, hogy kutyával nem lehet nevezni.

Illetve arra gondolj még, hogy sok olyan útvonal van, ahol vadlétrán kell átmászni. Egy nagyobb kutyával ez nehéz lehet. Nézd meg előtte a térképen, hogy van-e vadlétra, vagy írj a szervezőknek, és kérdezd meg.

2017. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!