Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit csinált volna...

Szerintetek mit csinált volna velem a kuvasz, ha rám támad?

Figyelt kérdés
Múlthéten bringázni voltam vidéken. Közterületen voltam, és összetalálkoztam egy arra kószáló kuvasszal. Mikor megláttam azonnal éreztem, hogy itt baj lesz, és lett is. Direkt megálltam a biciklivel, mikor még messzebb volt, a telefont a kezembe vettem, hogy ha baj lenne tudjam hívni a rendőröket. Mikor a kutya a közelembe ért, én mozdulatlan voltam. Elkezdett távolodni, erre én óvatosan, lassan előre indultam a bicajjal. Ekkor ugatni kezdett és felém tartott. Nem támadott meg, de ha egy kicsit is megmozdultam közelebb jött hozzám és ugatott. Ott álltam, tehetetlenül, nem mertem mozdulni sem, nehogy felhergeljem még jobban. Ha elindultam volna szerintetek rám rontott volna? Ha igen, akkor ki is nyír? Brutális volt, a kutya akkora volt, mint a biciklim. Szerencsére pár perc múlva meghallotta az ugatását a gazdája és rá rakta a pórázt. Utána percekig nem tudtam elindulni, annyira remegtem. Még most is megáll bennem az ütő, ha arra a helyzetre gondolok.
2017. aug. 26. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Velem is hasonló történt valamelyik este, ahogy elmentem egy ház előtt kiugrott utánam a kerítésen két kutya habzó szájjal ugatva, utánam rohanva. Na ezért félek a kutyáktól.
2017. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

A kuvasznak a esze és az ereje is megvan ahhoz, hogy komoly bajt okozzon, szerencsére a híre és a mérete miatt az emberek óvatosan viselkednek vele.

Szerintem okosan tetted, amit tettél.

Jártam hasonlóan, csak éppen akkor még nem volt mobiltelefon, a gazda szerencsére meghallotta a hangomat, visszahívta a kutyát.

Nem tréfadolog a kuvasz, bár nem hallottam általa okozott végzetes támadásról. Talán pont az intelligenciája miatt megelégszik a támadó (általa vélt támadó) megfékezésével, nem törekszik a megsemmisítésére.

Nézzük pozitívan: van miről mesélnünk!

2017. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha rád akart volna támadni, akkor rád is támadt volna!

Már előre halálosan féltél tőle, holott nem csinált semmit és ez a kisugárzó félelem minden kutyát hergel, mert ők ezt pontosan érzik.

Ez a kutya még nem is volt támadó típus, mert amelyik kutya támadni akar, az morog és egyértelmű jeleket ad a támadásra, nem ugat.

Ráadásul mint írod a gazdája is jelen volt!

Nem mondom, hogy nincsenek szerencsétlen, elvadított kutyák, akik támadni is képesek, de próbálj magadon úrrá lenni és nem betojni indokolatlanul, akkor nem lesz problémád.

Azt jól tetted, hogy leszálltál a bringáról, de ilyen esetben ne nézegesd a kutyát (akármilyen nehéz is!), ne nézz a szemébe, mert az felhívás harcra, hanem fordíts hátat és LASSAN, de határozottan hagyd ott.

2017. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Lehet rátámadt volna !Engem egy fára kergetett fel egyszer egy kuvasz xD Kirontott a kerítésen én meg ijedtemben szaladni kezdtem(nem volt a legjobb ötlet,de hirtelen ennyi jutott eszembe).Szerencsére velem szemben volt egy fa és felugrottam rá xDD


Haverom át hazáig kergette két fotó(szegedről makóig !!!).

2017. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: sokat bringázom, néhányszor valóban érintette kutya a lábamat, bár komoly sebet egy sem okozott.

Ami elgondolkodtató: kizárólag tacskó méretű, többnyire keverék kutyák fogtak meg, nagy soha! Igaz, ha azok által fenyegetve éreztem magamat, kb. úgy tettem, mint te.

2017. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utólag utána néztem, hogy mi a teendő kutyatámadás esetén, és nagyjából ezeket írják, hogy nyugodtnak kell maradni, nem szabad elfutni, mert a kutya úgy is utolér. Azt is írják még, hogy fel kell szívni magam és mély hangon rá kell kiabálni, ettől megijed. Ha ezt megcsináltam volna, szerintem csak még jobban felhergeltem volna. Mikor először felém jött azonnal megálltam a bicajjal és mindkét kezemet a magasba emeltem, ez utólag lehet, hogy hülyeség volt? Akkor úgy gondoltam, hogy ezzel jelzem neki, hogy nem akarom bántani.
2017. aug. 26. 12:12
 7/15 anonim ***** válasza:

*roti


Hülye Google

2017. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Attól hogy nagy , még nem fog támadni. Ellenben a félelem ingerelhet egy jámborabb állatot is. A gazdi a közelben volt, ha póráz nélkül hagyta, akkor sanszos hogy behívható a kutya. Vagyis jó eséllyel nem lett volna semmi baj. Ha a kutya tényleg támadni akart volna- csak hogy tudd- esélyed se lett volna telefonálni. Ha ennyire félsz, szerezz be kutyariasztót. [link]
2017. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nem biztos, hogy megtámadot volna. Lehet, hogy csupán kiváncsi volt rád. Nekem kuvasz kutyám volt mindenki úgy félt töle töle, mint a tűztől pedig senkit sem bántott soha.
2017. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#3: nem néztem a szemébe. Még csak a fejemet sem fordítottam felé, a tájat néztem és próbáltam kitalálni, hogy mit csináljak. Persze néha azért felé néztem, de nem a szemébe. Próbáltam lassan elindulni, de olyankor ugatva közelített felém, és inkább megálltam, minthogy leszaggasson a bicikliről.


#4: de ha rám támadt volna mit csinál? Átharapja a torkom? Vagy "csak" szétmarcangol? Se egy bot, se nagyobb kő nem volt a közelben, amivel védekezni tudtam volna. Menekülni sem volt hová, csak a pusztaság volt, olyan fa sehol, amire fel lehet mászni.


#8: alapjában véve nem félek a kutyáktól. Utcán is simán elmegyek a kóborkutya mellett. De ez a szitu más volt. Kint a pusztaságba, ahol sehol senki... Nem féltem, mikor megláttam, csak éreztem, hogy baj lesz. Simán elmentem volna mellette is, ha kezd el ugatva felém jönni.

2017. aug. 26. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!