Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyám?

Miért nem eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
Szaraztapot kap, jelenleg napi 1x, a szokásos esti séta után. Igaz, nem a legjobb minőségű, de ezt nem én választottam. Mindig elveszem előle, tehát nincs előtte egész nap. Amikor elkezdtem ezt, 3 napig koplalt, es a 4.napon evett (megmaradt egy pici rizses husi, ezt hozzákevertem, így gond nélkül megette a tápot is- tudom, hogy nem a legjobb a maradék a kutyáknak, de erről én is azt gondoltam, hogy ez mehet neki, mert nem volt fűszeres), aztán az 5.napon-ami a tegnapi volt- megint nem evett semmit. Fogyott is azóta, bár volt rajta egy kis felesleg, de nem nagyon szeretném hogy tovább fogyna, mert most kb ez a normális súlya. Most akkor csak 4naponta fog enni, vagy mi? Ennyire sz@r lenne ez a táp? (Panzi- Fit Active, hyppoallergic Lamb&Apple, Rice and Fish)
2017. aug. 26. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

Én nem olvasok ilyen kutyafórumokat és hasonlókat, engem apám tanított meg, hogyan tartsak kutyát. Reggel adok enni a kutyámnak 1x indiai kaját általában, nem veszem el tőle, egy héten egy napot kihagyok.

Minden nap eszik, most 18 éves és kutya baja.

2017. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nem eszik tápot mert megint más adtál neki. Következetesen kell csinálni. A kutyától miért várod el, hogy megegye a tápot amikor te magad nem tudod teljesíteni a saját feladatod.

Ha látványosan sok súlyt veszetett akkor vidd el orvoshoz, mert más oka is lehet annak hogy nem eszik bár szerintem csak azért mert ennyire gyenge a saját akaratod, hogy már a 4. nap feladod.

Mindenesetre ha képtelen vagy következetesen végig csinálni akkor maradj az etetési módszernél ami eddig volt és evett mellette mert így ennek semmi értelme.

2017. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem most nyáron kezdte el hogy nem eszik, de gondolom a meleg miatt.Úgy viszont igen, ha rakok rá valamit, konzervet, neki főzött húslevest.Mivel semmi képen nem akarom hogy fogyjon,így is szedhetne magára még valamennyit, így én nem csinálom azt hogy elveszem előle.Ha lenne rajta plusz akkor tuti koplaltatnám, nem játszhatná ezt velem.
2017. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 azert kicsit kedvesebben is írhattad volna, főleg ugy vádoltak meg, h nem is tudod h pontosan mi történt.

Nem tehetek róla h ennyire nem képes a családom felfogni, hogy mit akarok elérni, es miert. Ők nassoltatják allamdoan, es nem bírják felfogni, h ez nem jo a kutyának. Es azt sem tudod h milyen konfliktusok vannak családon belül, es miert adtam oda azt a kis maradékot a kutyának. Szóval sztm vegyél egy kicsit vissza, mert oké h jót írsz, de ilyen hamgnemmel kb nem er semmit.

2017. aug. 26. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez akkor működik, ha mellette semmi mást nem kap. Ha nassoltatni akarják, akkor adjanak neki pár szem tápot. Ha az nem kell a kutyának, akkor nem is éhes.


Érdemes betartani ezt, ha már egyszer elkezdted. Már csak amiatt is, mert innentől ez tekintélyelvű történet is. Ne gyengülj meg azért, mert kimaradt 2-3 nap evés. Sőt, ha bele se eszik a tápba, én kapásból kihagynám a másnapi etetést is, és csak harmadnap kapna újra lehetőséget. Eleinte lehet, hogy még fog ezzel játszani, hogy csak pár naponta eszik, de ez be fog állni és a szárazat is gondolkodás nélkül behabzsolja. Lehet, hogy egy hét alatt, két hét alatt vagy egy hónap alatt éritek el ezt, ez már csak rajtad és a kutyán múlik.

2017. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nassoltatja a családod, akkor kb. semmire nem fogsz menni.

Nem eszi a tápot, mert úgyis kap mást. Pl. rizses husit, nasit. Akkor fogja a tápot megenni, ha SEMMI MÁST nem kap ivóvizen kívül.

Mindez egészséges kutyára vonatkozik.

2017. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!