Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj ha az én kutyámat...

Miért baj ha az én kutyámat soha nem vittem sétáltatni egész életében?

Figyelt kérdés
Van egy spániel keverékem aki már 13 éves és soha nem látta a kerten kivűli világot. És még is ennyi idős és egészséges és egy nagy udvar lakoja. Van egy ismerősőm akinek most pusztult el a 8 éves amerikai staffija és ő pedig mindig vitte ide oda kutyasuliba is járatta.
2017. aug. 26. 13:20
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
79%
Nem a sétáltatás vitte el azt a kutyát de legalább azt a 8 évet élménydúsan boldogan élte le ellenben a te ketrecbe zárt madárkáddal. Felteszel egy kérdést: miért baj ha egy gyereket soha nem engednek a kerítésnél tovább a szülei? Vagy ha szimplán bezárják a pincébe és néha adnak neki enni hogy azért ne haljon éhen?
2017. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
98%
Hogy mennyi idősen hal meg egy kutya, annak nem sok köze van ahhoz, sétál-e, vagy sem.
2017. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Felteszek*
2017. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
85%
Zárkózz be a szobádba 13 évre és tedd fel újra a kérdést. Ültess fákat ha ennyire nincs kedved foglalkozni a kutyával. Azoknak legalább elég ennyi foglalkozás mint amit te nyújtassz a kutyádnak.
2017. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
9%
Ha nagy a kert akkor nem feltétlenül szükséges.
2017. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon boldog lehet a kutyàd. Remélem tesem jàrsz sehovà.
2017. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a kutyád baja? Hogy ingerszegény környezetben él. Magyarországon elterjedt ez a hülye módi hogy ha nagy az udvar nem kell séta. Hát, ha elég nagy a szobád végülis miért mennél ki? Maradj csak ott egész életedben, biztos sok jó élményben lesz részed. Tipikusan ezek a kutyák azok akik szécsaholják a fejemet és letépik a kerítést ha elmegy előtte valaki kutyát sétáltatva, mert teng bennük a frusztráció és csak az az inger éri őket ha valaki elmegy a kapu előtt. Szégyellhetnéd magad, minek tartasz kutyát ha erre se vagy képes.
2017. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
8%
Hé emberek, azért ne hasonlítsuk már össze a kutyasétáltatást az ember igényeivel. A kutyának a séta egy bónusz, egy kis kaland, de semmi esetre sem létszükséglet. Gondoljatok már bele, a kutya territoriális állat, sok esetben akkor sem megy az általa őrzött terület határain túlra, ha nincs kerítés. Én eddig minden kutyámat sétáltattam, de most más a helyzet:több hektáros udvarunk van gyümölcsössel, egész nap itthon vagyok a kutyákkal(kuvaszok) s láss csodát, kiegyensúlyozott, boldog kutyák. Ne kiáltsunk már ki mindenkit állatkínzó idiótának, csak mert nem sétáltat, nem viszi kutyaoviba-suliba stb.. A kutyának elsősorban az a fontos, ha a gazdája közelében lehet, illetve jó nagy területe van. Ismerek olyat aki naponta sétáltatja, egyébként meg lesz@rja a kutyáját.
2017. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
83%
a kuvaszok pont olyan kategória amik a nagy teret igénylik a sétát viszont már nem annyira. Megnézném hogy egy vizslát vagy husky-t hogy tartanál a telkeden séta nélkül. A kutyákról és farkasokról meg nem ártana tanulnod.
2017. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
15%
Utolsónak: megnézheted, van egy 8 éves magyar vizslám is, köszöni szépen jól van, sokat labdázunk, egyéb elfoglaltságként rágcsálókra vadászik. Miért kell ennyire felháborodni azon a tényen, hogy a mostani kutyáimat nem viszem sétálni? Szeretve vannak és jó helyük van, nem unatkoznak. Van egyébként elképzelésed mekkora terület négy hektár? ;)
2017. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!